Polski Komitet Paraolimpijski najlepszą sportową organizacją w Polsce!
Polski Komitet Paraolimpijski został Zdobywcą Nagrody Biznesu Sportowego DEMES za rok 2018 w kategorii organizacja sportowa. Statuetki zostały wręczone 13 marca podczas uroczystej Gali w Centrum Olimpijskim PKOl. Nagrody Biznesu Sportowego wręczono już po raz 15.
Statuetka DEMES w tej kategorii honorować ma organizację sportową, która nie tylko buduje siłę swojej marki w oparciu o sukcesy sportowe, ale przede wszystkim wyróżnia się w procesie profesjonalizacji zarządzania oraz wyznaczania kierunków rozwoju, w oparciu o odpowiednie działania marketingowe. Wyznacznikami dla tej kategorii były innowacyjność działań marketingowych, relacja z odbiorcami, współpraca ze sponsorami, ekspozycja medialna, oraz zarządzanie relacjami zewnętrznymi.
W kategorii organizacja sportowa zwycięzców spośród trzech organizacji – oprócz PKPar-u nominowani byli także AMP Futbol Polska i Ekstraklasa S.A. – wyłoniła Kapituła Statuetek, w której skład wchodzą wybitni specjaliści zajmujący się marketingiem sportowym, przedstawiciele świata nauki i mediów. Polski Komitet Paraolimpijski został uznany za organizację, która promowanie idei ruchu paraolimpijskiego łączy z nowoczesnymi formami promocji, stając się atrakcyjnym partnerem biznesowym. Cieszy również to, ze w ścisłym gronie nominowanych znalazło się Stowarzyszenie AMP Futbol Polska.
Prezes Łukasz Szeliga nie krył zadowolenia z otrzymanej nagrody.
– To niezwykle miła chwila dla Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego- powiedział Szeliga tuż po otrzymaniu nagrody. Kilka lat temu przejmując zarządzanie Komitetem, nie sądziłem, że tak szybko uda się otrzymać tak wspaniałą nagrodę. Ta nagroda dedykowana jest wszystkim moim współpracownikom, wszystkim instytucjom, które nas wspierają. Nie byłoby tej nagrody i ruchu paraolimpijskiego w Polsce gdyby nie Ministerstwo Sportu i Turystyki, które jest z nami jest od zawsze. Państwowy Fundusz Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych wspiera wiele różnych projektów, które organizujemy. Jednak odkąd świat biznesu włączył się we współpracę z PKPar-em, to możemy się rozwijać profesjonalnie. Energię i werwę daje nam PKN Orlen S.A., który jest naszym sponsorem strategicznym. Możemy lepiej prezentować się na arenach międzynarodowych dzięki firmie OTCF marki 4F. Toyota pomaga nam w mobilności, Citi wspiera nas w kwestiach bankowych, Grupa Lux Med dba o nasze zdrowie, Allianz zapewnia nam ubezpieczenia, Lotto dodaje nam szczęścia, a PLL Lot poprawia nasze możliwości komunikacyjne w dotarciu na imprezy międzynarodowe. To jest kilka gałęzi biznesu – jeszcze kilka jest wolnych.
Rok 2018 był świetnym rokiem dla Komitetu, gdyż zrealizował wszystkie swoje zamierzenia: stał się coraz bardziej widoczny i znany, a polscy sportowcy liczyli się w świecie. PKPar jest bowiem organizacją, która nie tylko zajmuje się szerzeniem idei ruchu paraolimpijskiego, dba o jego rozwój i zapewnia paraolimpijczykom udział w igrzyskach paraolimpijskich, zimowych i letnich, a na co dzień prowadzi szereg projektów, których celem jest aktywizacja sportowa osób z niepełnosprawnościami. Jest także organizacją, która stawia na nowoczesny rozwój poprzez promocję we wszystkich dostępnych kanałach dotarcia – w internecie, telewizji, radiu i prasie. W 2018 roku Komitet pozyskał 9 nowych partnerów i sponsorów, i nadal jest otwarty na kolejne możliwości współpracy.
– W tym roku Polski Komitet Paraolimpijski obchodzi dwudziestolecie swojego istnienia w strukturach Międzynarodowego Komitetu Paraolimpijskiego – dodał Szeliga. – Wyobrażenia o naszym Komitecie są różne, a na co dzień wygląda to tak, że jest 9-oosobowy zespół, który bardzo efektywnie pracuje. Bardzo wszystkim dziękuję. Jest ze mną Paulina Malinowska-Kowalczyk, nasz rzecznik prasowy, który bardzo wspiera to, co robimy. Bardzo dziękuję Marzennie Zawadzkiej, która jest szefową projektów w Komitecie. Dziękuję także kibicom, którzy coraz częściej śledzą to, co dzieje się na arenach sportu paraolimpijskiego. Skumulowana grupa dotarcia podczas igrzysk w Pjongczangu, to 77 mln odbiorców, a to wszystko dzięki Telewizji Polskiej i Polskiemu Radiu, które są z nami od jakiegoś czasu nierozłącznie. To wszystko sprawia, że mamy jeszcze większą motywację do działania. Bardzo dziękuję za nagrodę.
Nagrody Biznesu Sportowego Statuetki DEMES promują osoby i instytucje, które poprzez swoją działalność mają bezpośredni wkład w rozwój polskiego sportu. Profesjonalna współpraca biznesu i środowiska sportowego pozwala na pełny rozwój sportu, a co za tym idzie – zaistnienie polskich sportowców na arenie międzynarodowej. Nagrody Biznesu Sportowego wyróżniają tych, którzy przyczyniają się do rozwoju relacji między sportem i biznesem w największym stopniu.
Statuetki wręczono w 14 kategoriach. W kategorii SuperDEMES i DEMES Zagraniczny nagrody specjalne przyznał organizator.
Uroczystość wręczania Nagród ma bogatą, 15-letnią tradycję, a odbywa się podczas Gali Sportu i Biznesu. To nie tylko ważny moment dla nagrodzonych, alei kluczowe spotkanie dla środowiska biznesu sportowego – gromadzi najlepszych z najlepszych.
pr
Data publikacji: 14.03.2019 r.