Powrót Blind Football Kraków Cup. Puchar został pod Wawelem

Wisła Kraków - Chisinau FC

Wisła Kraków BF wygrała Blind Football Kraków Cup 2023. Poprzednia edycja tego międzynarodowego turnieju odbyła się w 2019 roku. Tym razem Biała Gwiazda zakończyła rywalizację z kompletem zwycięstw. Gospodarze nie stracili bramki, a zdobyli ich 13. Wszystkie te trafienia były autorstwa Martina Junga, który został królem strzelców.

2-3 września na stadionie MOS Kraków Zachód odbyła się trzecia edycja Blind Football Kraków Cup. Początki tego międzynarodowego turnieju sięgają 2018 r. Wówczas do rywalizacji przystąpiło 6 ekip, m.in. Schalke 04 Gelsenkirchen i Borussia Dortmund. Triumfowała Tyniecka NWP, która niespełna rok później stała się sekcją Wisły Kraków. I właśnie Biała Gwiazda wygrała drugą edycję imprezy, zorganizowaną 4 lata temu. O sukcesie przesądził lepszy bilans bramkowy od Śląska Wrocław BF.

– Przerwa była wymuszona przez pandemię. Chcieliśmy zagrać w ubiegłym roku, ale zagraniczne drużyny odmówiły nam ze względu na wojnę na Ukrainie. Teraz termin nie był optymalny, ponieważ pod koniec września rozpocznie się Puchar Interkontynentalny w Indiach, w którym zagra m.in. nasza reprezentacja – powiedział „NS” Marcin Ryszka, kapitan Wisły Kraków BF.

Oprócz gospodarzy, w BFKC wzięły udział trzy drużyny: ÖBSV Select (Austria), Chisinau FC (Mołdawia) oraz Warta Poznań BF. W ciągu dwóch dni zostały rozegrane mecze według systemu każdy z każdym. Na otwarcie turnieju Wisła wygrała 6:0 z ekipą z Kiszyniowa. Wszystkie bramki dla Białej Gwiazdy zdobył Martin Jung. Kolejne 4 trafienia zapisał na swoje konto w spotkaniu z Wartą. W tym przypadku krakowianie triumfowali 4:0.

– Wyniki mogą sugerować, że było łatwo i przyjemnie. Może trochę więcej spodziewałem się po drużynie z Kiszyniowa, pamiętając nasze wcześniejsze mecze. Z Wartą mieliśmy ciężko, długo nie mogliśmy zdobyć bramki. Ale w końcu Martin otworzył wynik – podkreślił Marcin Ryszka.

Zwycięzcę turnieju wyłonił niedzielny mecz Wisła – ÖBSV Select. W pierwszym dniu Austriacy wygrali 2:0 z Wartą, a następnie 1:0 z drużyną z Kiszyniowa. Białej Gwieździe wystarczał remis, aby zająć pierwsze miejsce. Ale krakowianie podtrzymali zwycięską serię. Tym razem triumfowali 3:0. Ponownie wszystkie bramki dla gospodarzy zdobył Martin Jung, który został królem strzelców turnieju.

– Mogliśmy zagrać na 0:0, ale zależało nam kolejnej wygranej dla kibiców. Transmisje naszych spotkań były na YouTube na kanale głównym Wisły Kraków i śledziło je sporo osób. Daliśmy z siebie wszystko. Cieszy sukces, ale musimy popracować nad skutecznością. W całym turnieju mieliśmy sporo sytuacji, a bramki zdobywał tylko niesamowity Martin – powiedział kapitan Białej Gwiazdy.

Najbardziej wartościowym graczem turnieju został uznany Asmin Traore z ÖBSV, a najlepszym bramkarzem – Michał Płachecki z Warty. Wiślacy chcą, żeby w BFKC 2024 wystąpiło 6 drużyn. Przygotowania do czwartej edycji imprezy rozpoczną się prawdopodobnie w listopadzie. Jesienią należy też spodziewać się rozmów dotyczących utworzenia krajowej ligi. Te rozgrywki mogłyby ruszyć w przyszłym roku.

Blind Football Kraków Cup 2023
1. Wisła Kraków BF 9 13:0
2. ÖBSV Select 6 3:3
3. Warta Poznań BF 1 0:6
4. Chisinau FC 1 0:7

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Marcin Gazda

Data publikacji: 08.09.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również