Szkolenia sportowe “Aktywni z Avalon” dla otoczenia osób z niepełnosprawnościami

Avalon Extreme we współpracy z Mazowieckim Centrum Pomocy Społecznej startuje z nowym projektem na terenie województwa mazowieckiego. Trenerzy, instruktorzy oraz inne osoby będą mogli wziąć udział w bezpłatnym szkoleniu z zakresu prowadzenia treningu kondycyjno-siłowego z udziałem osób z niepełnosprawnościami.

Gdzie będą odbywać się szkolenia?

Szkolenia prowadzone przez certyfikowanego instruktora sportu osób z niepełnosprawnością, który ma wieloletnie doświadczenie w pracy, będą odbywać się na terenie Warszawy oraz w 10 mazowieckich powiatach: pruszkowskim, piaseczyńskim, otwockim, płockim, wołomińskim, legionowskim, nowodworskim, siedleckim, ostrołęckim i grodzkim. W trakcie trwania całego projektu zostanie przeprowadzonych 20 szkoleń dla łącznie 100 osób.

Wszystkie spotkania będą odbywać się w obiektach sportowych takich jak: siłownie, kluby oraz sale treningowe. Miejsca te będą przystosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnościami pod kątem dostępności architektonicznej.

Dołącz już dziś!

Szkolenia skierowane są do pracowników i kadry trenerskiej obiektów sportowych, członków rodzin osób z niepełnosprawnościami, a także ich opiekunów oraz wolontariuszy. Zaproszeni są wszyscy, którzy chcą nabyć nowe, praktyczne umiejętności w przedmiocie treningów OzN, ich specjalnych potrzeb i predyspozycji do uprawiania sportu, tym samym przyczyniając się do zwiększenia dostępności w zakresie aktywności fizycznej OzN. Szkolenie trwa dwa dni i podzielone jest na część merytoryczną i praktyczną. Na zakończenie uczestnicy otrzymają certyfikat.

Celem projektu jest przybliżenie uczestnikom specyfiki pracy z osobami z niepełnosprawnościami oraz form zaspokajania ich potrzeb w przypadku aktywności sportowej. Uczestnicy projektu zdobywają niezbędną wiedzę w tym zakresie, przełamują bariery i pozbywają się niepewności, które mogłyby kształtować w nich lęk lub ograniczenia wobec prowadzenia treningu z udziałem osób doświadczających w różnym stopniu niepełnosprawności. Projekt przyczyni się w znacznym stopniu do zwiększenia dostępności oferty obiektów sportowych, dzięki czemu więcej osób będzie mogło aktywnie spędzać czas, dbać o swoją kondycję fizyczną i psychiczną.

– Nasze wieloletnie doświadczenie pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami mogą i chcą uprawiać sport. Na przeszkodzie stoją jednak niedostosowane placówki, a także brak doświadczenia kadry trenerskiej. Dlatego zapraszam wszystkich mieszkańców województwa mazowieckiego na szkolenia z zakresu prowadzenia treningów kondycyjno- siłowych dla osób z niepełnosprawnościami – mówi Przemysław Staniszewski, certyfikowany trener Avalon Extreme z wieloletnim doświadczeniem w pracy ze sportowcami z niepełnosprawnościami.

Zgłoszenia należy przesyłać na adres mailowy: kontakt@avalonextreme.pl

Zadanie publiczne sfinansowane ze środków PFRON otrzymanych za pośrednictwem Województwa Mazowieckiego.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 12.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również