Szymon Sowiński najlepszym zawodnikiem parastrzeleckiego Grand Prix w Serbii

Szymon Sowiński

Podczas parastrzeleckiego Grand Prix w Nowym Sadzie w Serbii, który odbył się w dniach 1-5 lipca br. Szymon Sowiński (ZSR Start Zielona Góra), podopieczny trenera Marka Maruchy, został najlepszym zawodnikiem, nie dając szans rywalom i zdobywając dwa złote i jeden srebrny medal.

W turnieju uczestniczyły reprezentacje 27. państw.

Szymon zdobył złoty medal już w pierwszej konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 10 metrów SH1. Polak ukończył rywalizację w finale wynikiem 236,5 punktów, na drugim stopniu podium zameldował się zawodnik Azerbejdżanu Kamran Zeynalov z wynikiem 234,1. Natomiast brąz, z wynikiem 212,6 zdobył Serb Zivko Papaz.

W kolejnym dniu nie zwolnił tempa i tym razem zdobył srebrny medal w P3 – pistolecie sportowym na 25 m.

W ostatniej konkurencji dołożył kolejny medal, złoty w konkurencji P4 – pistolet 50 m, ustanawiając w finale nowy rekord Polski.

Trzy starty, trzy medale, mamy nadzieję, że te sukcesy Szymon powtórzy w Paryżu…