Trzy złota, cztery srebra i trzy brązy Polaków na MŚ w pływaniu w Meksyku

Reprezentacja polskich pływaków z niepełnosprawnościami wywalczyła na MistrzostwachŚwiata w Meksyku 10 medali. Zawody rozegrane zostały w terminie 2-7 grudnia na obiektach przygotowanych jeszcze na igrzyska olimpijskie w 1968 roku.

Pierwszy i ostatni medal wywalczył najlepszy w naszej reprezentacji Wojtek Makowski, który pierwszego dnia rywalizacji zdobył srebrny medal w konkurencji 100 m stylem dowolnym, a zamknął brązowym medalem na dystansie o połowę krótszym. Jednak największym osiągnięciem Wojtka było wywalczenie tytułu mistrza świata w konkurencji 100 m stylem grzbietowym.

Mazurka Dąbrowskiego na meksykańskiej pływalni usłyszeliśmy również dwukrotnie za sprawą naszych dziewcząt Oliwii Jabłońskiej (400 m stylem dowolnym) i Pauliny Woźniak (100 m stylem klasycznym). Paulina do złotego medalu dołączyła jeszcze medal brązowy w konkurencji 200 m stylem zmiennym.

Bardzo miłą niespodziankę sprawił debiutant na Mistrzostwach Świata Kamil Rzetelski, który został vicemistrzem świata na 50 m stylem dowolnym oraz wywalczył brąz w konkurencji 100 m stylem dowolnym.

Nie zawiodła również Joanna Mendak, która w konkurencji 50 m stylem dowolnym stanęła na drugim stopniu podium. Na listę medalistów wpisał się również Patryk Karliński, który w swojej koronnej konkurencji 400 m stylem dowolnym zajął drugie miejsce.

Należy podkreślić również, że nasi zawodnicy aż 12-krotnie zajmowali czwarte miejsca, a do medalu przeważnie brakowało niewiele.

Obok medalistów skład naszej reprezentacji uzupełnili następujący zawodnicy: Karolina Hamer, Michał Golus, Kamil Otowski i Jacek Czech.

Zawodnicy wracają do Polski jutro, w sobotę 9 grudnia. Powinni wylądować na Okęciu o godz.12.10.