Turniej Szabla Kilińskiego może się nie odbyć z powodu braku parafki

Pomimo, że Puchar Świata w szermierce na wózkach o Szablę Kilińskiego jest jedną z głównych imprez tego typu w Europie i cieszy się wielkim uznaniem sportowców i kibiców, jego tegoroczna edycja może się nie odbyć z powodu braku... podpisu.

Integracyjny Klub Sportowy AWF – organizator imprezy wystartował w konkursie ubiegać się o 160 tys. zł dofinansowania z Urzędu Miejskiego w Warszawie. Z powodu brak podpisu na jednej ze stron wniosku został on odrzucony z przyczyn formalnych. Na pytanie dlaczego nie wezwano do uzupełnienia tego niewielkiego braku urzędnicy odparli, że nie musieli tego czynić.

Podobna sytuacja miała miejsce w 2008 roku, wniosek również odrzucono i klub musiał strać się o środki drugi raz. Część wydatków została pokryta z własnych środków przed podpisaniem umowy, co zakwestionowano i nakazano ich zwrot. Jak się okazało był to początek sporu pomiędzy IKS i magistratem, który ostatecznie po dwóch latach zakończył się wyrokiem sądu na korzyść IKS.

Przedstawiciele ratusza przekonują, że przepisy są bardzo rygorystyczne i muszą ich przestrzegać. Obiecują jednak pomoc i proponują udział w innych konkursach. A czas nie stoi w miejscu… Szkoda było by, gdyby miasto nie znalazło środków na imprezę, która od 11 lat promuje stolicę, szermierkę na wózkach i przyciąga sportowców z całej Europy, Stanów Zjednoczonych i Chin.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również