V Ogólnopolski Mityng Pływacki w Tarnowie

V Ogólnopolski Mityng Pływacki w Tarnowie

Już po raz piąty Fundacja REPI oraz Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II miały zaszczyt zaprosić na Ogólnopolski Mityng Pływacki Osób z Niepełną Sprawnością. Współorganizatorem Mityngu była Państwowa Wyższa Szkołą Zawodowa w Tarnowie. Tegoroczne zmagania pływaków były rekordowe zarówno pod względem liczby zawodników oraz biorących udział placówek.

16 października na starcie pojawiło się aż 105. pływaków z 23. ośrodków. Warto dodać, że zasięg imprezy poszerzył się do czterech województw; w zawodach wzięły udział drużyny z województwa małopolskiego, świętokrzyskiego, podkarpackiego oraz śląskiego.
Rywalizacja odbywała się w trzech kategoriach: 25 m stylem dowolnym, 50 m stylem dowolnym oraz 25 m stylem grzbietowym. Jak co roku nie zabrakło również atrakcji dla osób nie umiejących pływać, które także chciały zasmakować sportowej rywalizacji. Specjalnie dla nich zorganizowano sztafetę 3×14 metrów na płytkim basenie.
Wszyscy zawodnicy mogli cieszyć się z otrzymanych nagród rzeczowych i dyplomów, a najlepsi w swoich konkurencjach z medali i pucharów. Organizatorzy przygotowali także bufet kawowy oraz ciepły posiłek dla wszystkich zawodników i opiekunów.

Przygotowanie tak dużej imprezy bez konieczności ponoszenia opłat przez zawodników było możliwe dzięki sponsorom i darczyńcom: Firmie BRUK-BET z Niecieczy, Centrum Ubezpieczeń, DAJAKO z Tarnowa, Gminie Miasta Tarnowa – Urzędowi Miasta Tarnowa oraz Fundacji Rozwoju Edukacji, Pracy, Integracji. Organizatorzy dziękują za pomoc.
Dziękują serdecznie wszystkim placówkom za ogromne zainteresowanie zawodami oraz gratulują wszystkim zawodnikom wspaniałej rywalizacji.

Zobacz galerię…

pr, fot. Fundacja REPI

Data publikacji: 20.10.2015 r.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również