W najbliższą niedzielę 2. Orlen Paralympic Run!

W najbliższą niedzielę 9 października na terenie parku Kępa Potocka w Warszawie stanie miasteczko biegowe i punktualnie o godz. 10.00 rozpocznie się 2.Orlen Paralympic Run. Polski Komitet Paraolimpijski już po raz drugi organizuje bieg, w którym może wziąć udział każdy – niezależnie od stopnia sprawności.

Pierwsza edycja biegu odbyła się dokładnie rok temu i miała formę wirtualną – jak wiele zresztą wydarzeń, których losy w dużej mierze rozstrzygał stopień zagrożenia epidemiologicznego. W tym roku szczęśliwie bieg odbędzie się w formie stacjonarnej. Zważywszy, że wydarzenie skierowane jest absolutnie do wszystkich, organizatorzy przewidzieli bieg na dwóch dystansach: 1 km (start o godz. 10.00) i 5 km (start o godz. 11.00) – dystans można przebiec, przejść lub przejechać na wózku. Celem biegu jest pokazanie, że każda osoba – sprawna lub z niepełnosprawnością może być aktywna fizycznie i że można osiągnąć wyznaczony cel i zdobyć medal bez względu na stopień niepełnosprawności i poziom sportowy. W tegorocznym biegu weźmie udział 500 osób.

– Zapisy ruszyły 11 sierpnia i bardzo szybko się okazało, że zainteresowanie jest ogromne. Numery startowe rozeszły się w mgnieniu oka. W tym roku przewidzieliśmy udział 500 uczestników, ale zważywszy ogromną rzeszę chętnych rozważymy większy bieg w przyszłym roku. Jeszcze do tej chwili dzwonią do nas chętni, by się zapisać, a miejsc już od dawna nie ma. Ale dla nas to dobra wiadomość, bo wiemy, że to, co robimy cieszy ludzi i chcą brać w tym udział – przyznaje Łukasz Szeliga, prezes Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Fakt, iż z chętnymi na bieg nie było większych problemów niewątpliwie związany jest z faktem, iż promowali go fantastyczni Ambasadorzy, którzy w najbliższą sobotę pojawią się także na starcie. O fantastyczną atmosferę i sportowy „feeling” zadbają czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie Robert Korzeniowski, dziennikarz sportowy Michał Pol, ultramaratończycy Dariusz Nożyński i Dariusz Wojda (ten ostatni to zwycięzca drużynowy morderczego biegu Ultra Mirage 100 km przez Saharę w teamie Polish Wings), oraz paraolimpijczycy, medaliści mistrzostw Europy i świata Jagoda Kibil i Michał Kotkowski (którzy poprowadzą rozgrzewkę przed biegiem). Gdyby opisać to jednym zdaniem, wypadałoby powiedzieć: bieg w doborowym towarzystwie.

W 2.Orlen Paralypmic Run nie liczy się wynik i nie będą przyznawane miejsca w kategoriach, nie będzie podium, bo każdy uczestnik jest zwycięzcą. Każda zarejestrowana osoba otrzyma starter pack w skład którego wchodzi koszulka biegowa i prezenty od naszych sponsorów i partnerów. Wszyscy, którzy ukończą bieg otrzymają również pamiątkowy medal. Bardzo atrakcyjne nagrody czekają z kolei na osoby, które wezmą udział w konkursie – zostanie on ogłoszony w dniu biegu na fanpage’u Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Sponsorem Tytularnym wydarzenia jest Polski Koncern Naftowy Orlen.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objął burmistrz dzielnicy Żoliborz Paweł Michalec. Patronem wydarzenia jest RK Athletics.
Patronami medialnymi 2.Orlen Paralypmic Run są TVP Sport, Polskie Radio oraz portal niepełnosprawni.pl.

Info: PKPar

Data publikacji: 04.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również