Światowy rekord Justyny Kozdryk

Justyny Kozdryk zawodniczka „Kraski" Jasieniec i Radomskiego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych „Start" ponownie potwierdziła swoją klasę i przynależność do ścisłej światowej czołówki w wyciskaniu sztangi.

Tym razem brała udział w Igrzyskach Światowych Sportów Siłowych w Columbus w stanie Ohio. Zawody od lat organizuje kulturysta, aktor i były gubernator stanu Kalifornia Arnold Schwarzeneger. Justyna Kozdryk w swojej kategorii wagowej 47 kilogramów była bezkonkurencyjna podnosząc 120 kg i ustanawiając tym samym nowy rekord świata.

W marcu pani Justyna wzięła też udział w mistrzostwach Azji w Dubaju, gdzie zajęła drugie miejsce, ustępując tylko obecnej mistrzyni świata. Natomiast w dniach 18-20 marca weźmie udział w mistrzostwach Polski w Zwierzyńcu k. Biłgoraja, które są eliminacjami do reprezentacji Polski. Jednak trener Mirosław Malec nie ukrywa, że wszystkie starty są traktowane jako przygotowania do Igrzysk Paraolimpijskich w Londynie w 2012 roku z nadzieją na pobicie kolejnych rekordów.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również