Wielki powrót zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnościami – Workout Battle 2024

Po pięciu latach, od ostatniej edycji Workout Battle, Fundacja Avalon wraca do organizacji zawodów crosstreningowych! Już 27 kwietnia, w hali Decepticon Gym przy ulicy Sadowej 4 w Warszawie (Wesoła), zawodnicy z niepełnosprawnościami wezmą udział w niezwykle emocjonującej przygodzie sportowej. Projekt Avalon Extreme przygotował również zadanie specjalne dla wszystkich osób sprawnych, które będą chciały wziąć udział w wydarzeniu, członków rodzin zawodników, zaprzyjaźnionych sportowców oraz influencerów!

Etapy Workout Battle 2024
Zawody crosstreningowe Fundacji Avalon są podzielone na trzy etapy – 2 eliminacyjne i 1 finałowy. W pierwszym uczestnicy będą starać się wykonać zestaw ćwiczeń w jak najszybszym czasie. W kolejnym etapie zawodnicy w przeciągu 6 minut będą musieli wykonać jak największą ilość powtórzeń ćwiczeń.

Osoby z najlepszym czasem zakwalifikują się do ścisłego finału i powalczą o atrakcyjne nagrody finansowe i rzeczowe. Regulamin zawodów znajduję się na stronie internetowej.

– To kolejny wielki powrót w historii Avalon Extreme! Po 5 latach do naszego kalendarza wydarzeń wraca kultowa impreza Workout Battle. To świetna okazja do sprawdzenia swojej siły, wytrzymałości i kondycji. Edycje poprzednich lat udowodniły, że nie brakuje śmiałków do zmierzenia się z trudnymi workoutami. Mamy nadzieję, że w tym roku frekwencja zawodników będzie jeszcze większa i spędzimy świetny dzień w duchu sportowej rywalizacji – mówi Aleksandra Kogut, kierowniczka Avalon Extreme.

Crosstrening dla wszystkich
Fundacja Avalon dba o to, aby każde wydarzenie było jak najbardziej dostępne. Dlatego też zawody crossfitowe Workout Battle 2024 odbędą się z podziałem na 3 kategorie: zawodnicy z paraplegią, zawodnicy z tetraplegią i zawodnicy z pozostałymi rodzajami niepełnosprawności – open OzN. W każdej z kategorii oddzielnie będą startować kobiety i mężczyźni. Wystarczy do 21 kwietnia zgłosić się poprzez formularz online i wziąć udział w tej sportowej rywalizacji!

Dodatkowo chętne osoby będą mogły podczas imprezy wziąć udział w zadaniu specjalnym. Zgłoszenia do tego zadania będą przyjmowane mailowo na adres: extreme@fundacjaavalon.pl

Fundacja zachęca osoby z niepełnosprawnościami do zapisów na to wyjątkowe wydarzenie, a pozostałych do aktywnego kibicowania zawodnikom!

Avalon EXTREME to projekt realizowany przez Fundację Avalon, którego misją jest zmiana postrzegania niepełnosprawności poprzez promocję sportów ekstremalnych. Pokazując osoby z niepełnosprawnościami jako ludzi aktywnych, samodzielnych i odnoszących sukcesy sportowe w widowiskowych i ekstremalnych dyscyplinach, Fundacja udowadnia, że niepełnosprawność nie stoi na przeszkodzie do samorealizacji i rozwoju pasji. Fundacja w ramach Avalon EXTREME tworzy nowe miejsca szkoleniowe i treningowe dla osób z niepełnosprawnościami oraz współpracuje z gronem ambasadorów popularyzujących sporty ekstremalne.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 11.04.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również