Świetna forma Katarzyny Rogowiec

Katarzyna Rogowiec w Pucharze Świata Paraolimpijczyków w amerykańskim Cable była najlepsza w biegu na 15 km techniką klasyczną, w biegu na 5 km i 12 km techniką dowolną. W sprincie klasycznym, który - jak sama zawodnicza uważa - nie jest jej mocną stroną, wywalczyła brąz i kolejne punkty do rankingu Pucharu Świata, którego jest liderką z dużą przewagą punktów nad drugą Finką Maiją Jarvela.

Nieco gorzej poradziła sobie w biathlonie na 6 km zajmując drugie miejsce za Finką Maiji Jarvela a przed Japonką Shoto Oto. W rywalizacji w biathlonie na 10 km wywalczyła trzecie miejsce. Jak sama twierdzi największe kłopoty ma z celnym oddaniem strzałów, a w tej dyscyplinie jest to bardzo ważne.

Na zawodach Pucharu Świata w Minneapolis w Stanach Zjednoczonych Katarzyna Rogowiec pokazała, że jest w znakomite formie świadczą o tym trzy złote medale i brązowy w sprincie. Zdobycie Kryształowej Kuli jest więc bardzo realne. Przed nią kolejne starty i szansa na poprawę pozycji w biathlonie.

W pucharowych zawodach w USA startował także Kamil Rosiek, który zajął odpowiednio miejsca: siódme – bieg narciarski na 20 km techniką klasyczną, ósme – biathlon 7,5 km, piąte – biathlon 12,5 km, szóste – bieg narciarski na 10 km techniką dowolną, siódme – sprint techniką klasyczną
siódme – bieg narciarski na 12 km techniką dowolną. Utrzymał on wysoką ósmą pozycję w Pucharze Świata.