Wioślarze Startu Szczecin z medalem Pucharu Świata

Sportowcy ze Startu Szczecin Jolanta Majka i Michał Gadowski, podopieczni trenera Tomasza Kaźmierczaka, zajęli drugie miejsce w zakończonych 23 czerwca w Poznaniu zawodach Pucharu Świata w wioślarstwie sportowców z niepełnosprawnością.

Był to ich pierwszy w tym sezonie wspólny start w dwójce mieszanej (PR2 Mix2x), w którym ulegli tylko Holendrom, aktualnym mistrzom świata.

W zawodach brało udział 823 zawodników w tym 70 wioślarzy z niepełnosprawnością. Polska ekipa liczyła ośmioro zawodników: Jarosław Kailing (PR1 M1x), Jolanta Majka, Michał Gadowski (oboje PR2 Mix2x), Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon oraz Arkadiusz Skrzypiński (cała piątka PR3 Mix4+).

Jarosław Kailing wygrał finał B i ostatecznie zajął siódme miejsce w Pucharze Świata. Siódmą pozycję zajęła również czwórka mieszana ze sternikiem w składzie: Patrycja Kapłon, Robert Niesyczyński, Daniel Bojarek, Magdalena Maxelon oraz Arkadiusz Skrzypiński debiutujący w roli sternika łodzi.

Do tej pory znany kibicom jako uczestnik zawodów / wyścigów parakolarskich.