Workout Battle by Avalon Extreme

Workout Battle by Avalon Exstreme

Avalon Extreme po raz kolejny rzucił wyzwanie fanom adaptownego crossfitu. W sobotę, 6 kwietnia na terenie Academy GCW w Warszawie odbyła się druga edycja Avalon EXTREME Workout Battle - zawodów crosstreningowych dla osób z niepełnosprawnością.

Na starcie stanęło 34. zawodników w czterech klasach – WOMEN OPEN (kobiety z niepełnosprawnością), TETRA (mężczyźni z niepełnosprawnością czterokończynową), MEN OPEN (mężczyźni z pozostałymi typami niepełnosprawności). Wśród kategorii, pojawiła się także nowość, grupa osób pełnosprawnych wykonująca wszystkie ćwiczenia siedząc na wózku. Była to doskonała okazja do tego, aby przekonać się jak żyje i ćwiczy się na wózku i ile pracy wymaga taki trening.

Popularność treningów crossfitowych w naszym kraju sukcesywnie rośnie, w tym w grupie osób z niepełnosprawnością. Na co dzień Avalon Extreme prowadzi regularne zajęcia z crosstreningu, które odbywają się 3 razy w tygodniu w Academy GCW. Ich program opiera się na wzroście kluczowych zdolności siłowych i wytrzymałościowych. Zwieńczeniem całorocznych treningów są zawody, w których zawodnicy z grupy Adaptive, na co dzień trenujący w GCW , mogą wykazać się swoją sprawnością i rywalizować o zwycięstwo z innymi zawodnikami.

– Avalon EXTREME Workout Battle to kolejna inicjatywa, która pozwala przełamywać stereotypy na temat niepełnosprawności. Treningi siłowo-kondycyjne są bardzo wymagającym sportem, w którym niezbędne są odpowiednie umiejętności. Praca fizyczna, jaką trzeba tu wykonać stanowi prawdziwe wyzwanie nawet dla sprawnych zawodników. Pokazujemy, że nie ma dyscyplin zarezerwowanych wyłącznie dla w pełni sprawnych, wręcz odwrotnie, grupa ta, przekona się jak wyglądają treningi z perspektywy osoby na wózku – komentuje Tomasz Biduś, koordynator Avalon Extreme.

Wyniki zawodów:

Men open
1. Jarosław Kailing
2. Szymon Klimza
3. Łukasz Wardziński
Women open
1. Monika Kukla
2. Anna Stasiak
3. Katarzyna Gucwa
Spr:
1. Ewa Obłąk
2. Monika Pałka
3. Monika Klimza
Tetra:
1. Piotr Stankiewicz
2. Karol Marach
3. Aleksander Karbowiak

Avalon Extreme jest jedynym w Polsce projektem popularyzującym sporty ekstremalne zarówno wśród osób pełnosprawnych, jak i z niepełnosprawnością. Projekt jest prowadzony przez Fundację Avalon od listopada 2015 r. Ambasadorzy Avalon Extreme regularnie biorą udział w wydarzeniach sportowych, w których często rywalizują z pełnosprawnymi sportowcami. Do dyscyplin należą rugby, racing, drift, sitwake, workout oraz soaring, ale ich zakres jest sukcesywnie rozszerzany. Ambasadorami projektu są Tomasz Biduś, Adam Czeladzki, Sebastian Luty, Bartosz Ostałowski, Szymon Klimza oraz Igor Sikorski. Avalon Extreme to drużyna prawdziwych sportowców bez barier.

Avalon Extreme przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Motywuje ludzi do pokonywania własnych barier i ograniczeń, stawiając przed nimi nowe wyzwania. Aktywizuje oraz wspiera wszystkich, którzy chcą przezwyciężyć własne słabości i znaleźć sposób na aktywne spędzenie czasu. Avalon Extreme kreuje wizerunek niepełnosprawnych profesjonalnych sportowców – żyjących aktywnie i odnoszących znaczące sukcesy sportowe.

Więcej informacji:
https://avalonextreme.pl/
https://www.facebook.com/AvalonExtremeSports/

Info i fot. Avalon Extreme
Data publikacji: 09.04.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również