Wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym z tłumaczeniem na PJM

W lipcu i sierpniu odbywały się wycieczki po Tatrzańskim Parku Narodowym z przewodnikiem tatrzańskim oraz tłumaczeniem na Polski Język Migowy.

Wycieczki organizowane przez Tatrzański Park Narodowy skierowane są do osób głuchych i słabosłyszących. Tłumaczenie na język migowy zapewniała fundacja Transgresja.

Osoby głuche i słabosłyszące wybrały się na wycieczkę z przewodnikiem tatrzańskim i tłumaczem języka migowego m.in. na Szpiglasowy Wierch! Trasa wiodła od Palenicy Białczańskiej, przez Dolinę Roztoki i Pięciu Stawów na Szpiglasową Przełęcz i Szpiglasowy Wierch, z zejściem do Morskiego Oka i z powrotem do Palenicy. Długość trasy to 24 km – była to wycieczka całodzienna, wymagająca kondycyjnie, w terenie eksponowanym, ze sztucznymi ułatwieniami w postaci łańcuchów.

Wycieczka realizowana w ramach przedsięwzięcia grantowego pn. „Tatry dla wszystkich – zwiększenie dostępności przestrzeni TPN dla osób z niepełnosprawnościami”, finansowanego przez PFRON, w ramach programu „Obszar chroniony, obszar dostępny”.

Sierpień to ostatnia szansa, aby załapać się na wycieczki po tatrzańskich szlakach organizowane przez Tatrzański Park Narodowy z tłumaczeniem na PJM.

Każdej z tych wycieczek towarzyszy przewodnik, który zawsze bardzo ciekawie opowiada oraz tłumacz polskiego języka migowego. A na zakończenie serwowany jest pyszny obiad!

Więcej informacji i szczegóły odnośnie kolejnych planowanych wypraw pod adresem: warsztaty@tpn.pl

Oprac. em/, fot. mat. prasowe

Data publikacji: 09.08.2023 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również