Wyjątkowy spływ kajakowy

Tegoroczny spływ kajakowy Fundacji im. Doktora Piotra Janaszka Podaj Dalej był potrójnie wyjątkowy.

Po pierwsze wzięli w nim udział wyjątkowi ludzie: uczestnicy Fundacji i kadra złożona z pracowników i wolontariuszy. Co ich łączy? Uśmiech i umiejętność przełamywania barier i zamieniania swoich słabości w siłę.

Po drugie był wyjątkowy, bo nie dojechały kajaki, ale dzięki pomocy przyjaciół z Active Fun udało się błyskawicznie wdrożyć plan B.

Po trzecie był wyjątkowy, bo zakończył się dosłownie tuż przed burzą. Wszyscy bezpiecznie wypakowali się z kajaków, a planowany piknik przenieśliśmy pod dach bezpiecznego i gościnnego Miejskiego Ośrodka Wypoczynkowego „Przystań Gosławice”.

Spływ kajakowy jak co roku był możliwy dzięki wsparciu Miasta Konin. To już taka miła tradycja, która pozwala zwodować bezpiecznie 20 kajaków i podziwiać uroki rzeki Warty, Jeziora Gosławickiego i Wąsowskiego z perspektywy kajaka.

– Wspólnie z Urzędem Miasta pokazujemy, że niepełnosprawność nie może być przeszkodą w realizacji marzeń, planów i uprawianiu turystyki – mówi Karol Włodarczyk, organizator spływu.

Za zabezpieczenie spływu dziękujemy ratownikom, strażakom z OSP Cukrownia Gosławice. Za gościnność Przystani Gosławice, za błyskawiczne wdrożenie planu B firmie Active Fun, a za wsparcie finansowe Miastu Konin.

Zobacz galerię…

Info i fot. Fundacja PODAJ DALEJ

Data publikacji: 14.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również