Wilczy apetyt na rekord zaspokojony. Sylwester Wilk zdobył nieoficjalny rekord świata na połowie dystansu IronMana!

Niedziela 9 czerwca 2024 roku dla Fundacji Avalon i Sylwestra Wilka na długo pozostanie w pamięci! Podczas IRONMAN 70.3 w Warszawie Sylwester Wilk pobił nieoficjalny rekord świata w swojej kategorii T44, a projekt Avalon Extreme wspierał go w przygotowaniach do tych zawodów!

Razem się udało!
Od marca projekt Avalon Extreme, prowadzony przez Fundację Avalon, mocno wspierał swojego ambasadora Sylwestra Wilka w przygotowaniach do czerwcowych zawodów w Warszawie. Na kanale YouTube można było obserwować cały proces przygotowania do próby bicia rekordu świata poprzez specjalnie dedykowaną serię filmów, w której Fundacja pokazała nie tylko treningi Sylwestra, ale też rozmowy z osobami związanymi z różnymi dziedzinami sportu.

Projekt “Wilczy apetyt na rekord” wsparli również Partnerzy: Tricarbon.pl, ROADBIKE, Fit Catering oraz Sklep SFD.

Kilka słów o nieoficjalnym rekordziście świata
Sylwester Wilk jest już rozpoznawalną postacią w świecie sportu. Udowadnia społeczeństwu, że niemożliwe nie istnieje, a ograniczenia, które sobie stawiamy często są tylko w naszych głowach. Jako pierwszy zawodnik bez nogi na świecie ukończył tor Ninja Warrior, tańczył w programie Taniec z Gwiazdami, a także był bohaterem jednej z kampanii społecznych Fundacji Avalon pod nazwą #Wystarczy Zacząć.

Sylwester w niedzielę 9 czerwca po raz kolejny udowodnił, że niepełnosprawność nie ogranicza w spełnianiu marzeń! Podczas zawodów na ½ dystansu IronMana pobił nieoficjalny rekord świata w kategorii T44 w czasie 5:26:46! To wielkie osiągnięcie i efekt wielomiesięcznych przygotowań i wyrzeczeń. Ale to nie wszystko! Sylwester 4 sierpnia w Kórniku zmierzy się z pełnym dystansem IronMana i znów spróbuje powtórzyć swój sukces! Wszystkie informacje z dalszych przygotowań będą dostępne na social mediach Fundacji Avalon oraz jej projektu Avalon Extreme.

Info i fot. Fundacja Avalon

Data publikacji: 14.06.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również