Wyszukiwarka dla niewidomych turystów

Serwis Qtravel.pl - polska wyszukiwarka ofert turystycznych uzyskała certyfikat „Strona Przyjazna Niewidomym" przyznawany przez Fundację Widzialni.

Wojciech Kulesza, prezes Fundacji wyjaśnia, że aby można było uznać stronę za przyjazną musi ona spełniać międzynarodowe standardy dostępności określone w dokumencie WCAG (Web Content Accessibility Guidelines). W pierwszym etapie audytu strona jest sprawdzana przez ekspertów Fundacji pod kątem jej dostępności na różnych poziomach, następnie sporządzany jest protokół niezgodności. W drugim etapie adytorzy – osoby niewidome i niedowidzące z PZN i przedstawiciele PZG oceniają ergonomię strony, dostępność zawartych informacji, czytelność menu itp. Ten etap również kończy się protokołem niezgodności.

O prawo do oznaczenia swojej strony znakiem „Strona Przyjazna Niewidomym” mogą ubiegać się właściciele stron www instytucji publicznych, stron prywatnych, podmiotów gospodarczych oraz organizacji społecznych.

Znak „Strona Przyjazna Niewidomym” przyznawany jest na okres jednego roku z możliwością przedłużenia na kolejny rok według uproszczonej procedury.
Uzyskanie certyfikatu i oznaczenie „Strona Przyjazna Niewidomym” zwiększa prestiż i konkurencyjność marki w Internecie oraz pomaga budować profesjonalny wizerunek organizacji.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również