XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza w LA

XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza w LA

Kolejne, XIII Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce odbyły się.23 listopada w Ośrodku Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu. Ich organizatorem była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie" oraz WTZ w Kaliszu, przy wsparciu OSRiR, a patronował im prezydent Miasta, Grzegorz Sapiński.

Zawodników i organizatorów obecnością zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych i zaprzyjaźnionych instytucji. Sportowców pobłogosławił ks. kanonik Dariusz Bandosz, duszpasterz sportowców Diecezji Kaliskiej.

W tegorocznych zawodach udział wzięły 23 zespoły, w tym dwa z Charkowa i jeden z Odessy na Ukrainie. Łącznie w ośmiu konkurencjach, w kategoriach kobiet i mężczyzn, startowało 160 zawodniczek i zawodników.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy nr 1 im. Janusza Korczaka w Kaliszu, drugie ekipa z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Krotoszynie, a trzecie sportowcy z Charkowa na Ukrainie.

Nagrody ufundowali: Patron Mistrzostw, prezydent Kalisza Grzegorz Sapiński oraz prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz. Bardzo pomocni byli również sponsorzy: Piekarnia Stanisława i Mirosławy Paraczyńskich, Dorota i Romuald Bartosik z kawiarni „Muzealnej”, Piekarnia Grzegorza i Ewy Olszyna, Gospodarstwo rolno-ogrodnicze Edwarda Prusa oraz firma PROFI z Grabowa nad Prosną.

Uczestnicy wysoko ocenili poziom organizacyjny imprezy. Zakup nagród i trofeów dla zawodników możliwy był dzięki współfinansowaniu Mistrzostw ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Kalisza oraz środków organizatora – Fundacji „Miłosierdzie” z Kalisza.

Zobacz galerię…

Mariusz Patysiak, fot. Remigiusz Czaja

Data publikacji: 24.11.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również