XVI Integracyjne Regaty Żeglarskie Mazurskiej Szkoły Żeglarstwa – otwarcie sezonu 2024

W Oczach Mazur nad jeziorem Kisajno Mazurska Szkoła Żeglarstwa wspólnie z Polskim Związkiem Żeglarzy Niepełnosprawnych i Klubem Sportowym Razem Mazury rozpoczęła żeglowanie w 2024 roku.

Korzystając z długiego weekendu rozpoczęto sezon już w końcu kwietnia. Przez kilka dni żeglowano turystycznie i rekreacyjne, a tradycyjnie 1 maja zaczęto regaty.

Wystartowało 18 załóg na sasankach. Załogi liczyły 3 – 4 osoby. Pogoda była idealna – było bardzo ciepło, słonecznie i był wiatr 2 – 3 B. Dzięki tym wspaniałym warunkom rozegrano aż 11 wyścigów.

Po pierwszym dniu regat po rozegraniu 3 wyścigów prowadził Marian Zakowicz (9 pkt.) wielokrotny mistrz Polski żeglarzy z niepełnosprawnościami, członek kadry narodowej. Drugie miejsce zajmował Andrzej Dunowski (11 pkt.) a trzecie Wojciech Liczmański (12 pkt.)

W czwartek pogoda była również znakomita – wiatr około 3, w szkwałach 4 B. Dzięki temu odbyły się 3 wyścigi od śniadania do obiadu i kolejne 3 po obiedzie. Wieczorem było spotkanie integracyjne przy grillu.

Po drugim dniu regat w wyniku rozegrania 9 wyścigów pierwsze miejsce zajmował Wojciech Klim (38 pkt.) drugie Marian Zakowicz (38 pkt.), a trzecie Wojciech Liczmański (45 pkt.)

Zapowiadała się zacięta walka o zwycięstwo w ostatnim dniu regat.

W piątek było słonecznie, ale od rana był słaby wiatr 1 – 2 B i rozegrano jedynie 2 wyścigi. Walka o podium trwała do końcówki ostatniego wyścigu, o czym świadczą niewielkie różnice punktowe końcowych rezultatów regat.

Sześć pierwszych załóg otrzymało puchary, a wszyscy zawodnicy nagrody w postaci książek o tematyce żeglarskiej. Zwycięzcę podczas regat dopingowała liczna rodzina w tym pięcioro wnucząt.

Regaty dofinansowano ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej, których dysponentem jest minister sportu i turystyki. Regaty były również dofinansowane przez Gminę Miejską Giżycko.

Tradycyjnie cała obsługa regat z komisją sędziowską włącznie pracowała na zasadzie wolontariatu.

Wyniki regat
1.Marian Zakowicz, Adam Łukasik, Zbigniew Linda (29 pkt.)
2.Wojciech Klim, Arkadiusz Bocheński, Mirosław Słoński (31 pkt.)
3.Waldemar Dużak, Dariusz Knitter, Bartosz Knitter (31 pkt.)
4. Jan Kordowski, Wiesław Rykowski, Waldemar Sczubełek (34 pkt.)
5. Marcin Sitek, Barbara Olszewska, Milena Pietrzak (41 pkt.)
6. Wojciech Liczmański, Monika Piekarska, Katarzyna Smok (45 pkt.)
7. Marek Kubacki, Zbigniew Miklaszewicz, Wojciech Kancelarczyk (46 pkt.)
8. Dariusz Kuśnierz, Agnieszka Wilczyńska, Janusz Wilczyński (57 pkt.)

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Marek Winiarczyk

Data publikacji: 06.05.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również