XXII Płock Orlen Polish Open

W dniach 1-5 czerwca 2016 r. na kortach Miejskiego Centrum Sportu (stadion miejski) i kortach Wisły Płock odbył się międzynarodowy zawodowy turniej tenisa na wózkach kategorii ITF2.

W zawodach uczestniczyło 45 tenisistów z 10 krajów: USA, Argentyny, Francji, Holandii, Słowacji, Wielkiej Brytanii, Niemiec, Austrii, Rosji i Polski.
Wśród polskich tenisistów najbliżej finału był debel Kamil Fabisiak i Tadeusz Kruszelnicki, który w finale uległ francusko-holenderskiej dwójce Frederik Cattaneo – Tom Egberink.

W tegorocznym turnieju zdecydowanie dominowała reprezentacja Holandii. Tom Egberink w finale singla pokonał ubiegłorocznego obrońcę trofeum Francuza Frederika Cattaneo. Panownie razem wystąpili w deblu ich zwycięstwo nie było więc niespodzianką.
Również w konkurencji quadów najlepsza okazała się Holenderka Dorrie Timmermans van Hall.
W singlu kobiet Michalea Spaanstra uległa przedstawicielce Niemiec Katharinie Kruger.