Za nami 16. Mistrzostwa Kalisza w LA

17 listopada, po dwuletniej przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa, odbyły się kolejne, XVI Międzynarodowe Halowe Mistrzostwa Kalisza Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce. Ich organizatorem była Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych „Miłosierdzie” oraz Warsztat Terapii Zajęciowej, przy współorganizacji Ośrodka Sportu Rehabilitacji i Rekreacji w Kaliszu, na którego obiekcie odbyły się zawody.

W tegorocznej rywalizacji udział wzięło 18 zespołów z Polski, oraz jeden z Charkowa na Ukrainie. Łącznie w 8 konkurencjach, w kategoriach kobiet i mężczyzn, startowało 150 zawodników i zawodniczek.

W klasyfikacji zespołowej pierwsze miejsce zajął Warsztat Terapii Zajęciowej z Gniezna, drugie ekipa sportowców z Charkowa, a trzecie Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Skalmierzycach.

Dalsze siedem miejsc w pierwszej dziesiątce ekip zajęły: SOSW nr 1 z Kalisza, WTZ z Krotoszyna, WTZ z Przygodzic, ŚDS„Wiara – Nadzieja – Miłość” z Odolanowa, WTZ przy Centrum ks. Orione w Kaliszu, DPS w Ślesinie, i WTZ z Kuźnicy Grabowskiej.

Swoim uczestnictwie w Mistrzostwach zaszczycili nas liczni goście: przedstawiciele władz miejskich, Rady Miasta Kalisza, władz Fundacji i zaprzyjaźnionych instytucji.

Oprócz nagród zakupionych w ramach dotacji, ufundowali je również: prezydent Kalisza oraz prezes Fundacji „Miłosierdzie” Stanisław Bronz.

W organizacji zawodów pomogli sponsorzy: Piekarnia Paraczyński, Dorota i Romuald Bartosik z kawiarni „Muzealna”, PPHU „Just” Edwarda Prusa.

Zorganizowanie imprezy na odpowiednim poziomie, zakup nagród i trofeów dla poszczególnych zawodników i ekip, możliwe było dzięki współfinansowaniu Mistrzostw ze środków PFRON będących w dyspozycji Miasta Kalisza, oraz środków własnych.

Zobacz galerię…

Tekst i fot. Mariusz Patysiak / Fundacja „Miłosierdzie”

Data publikacji: 18.11.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również