Zakręcimy kółka na fali!

Niepełnosprawność i żagle?! Czy niewidomi mogą prowadzić katamaran? Jak wsiąść do łódki jeżdżąc na 100-kilowym wózku? Być może jeszcze w tym roku osoby na wózkach i z innymi, nawet bardzo poważnymi, ograniczeniami ruchowymi będą mogły samodzielnie prowadzić sześciometrowy katamaran o napędzie żaglowo-elektrycznym.

Poznańska Fundacja Nowe Żeglarstwo (https://www.nowezeglarstwo.pl/) odsłania kolejne horyzonty żeglarskie i motorowodne!

Trwa zbiórka funduszy (https://zrzutka.pl/a2gfn6) na zakup i adaptację jednostki.

Oficjalna prezentacja projektu odbędzie się podczas targów Yacht Salon 2022 (21-23.10 https://yachtsalon.pl/pl).

Wózki na wodę!
Nad jeziorem Kierskim w Poznaniu szykuje się całkiem nowe żeglowanie. Fundacja Nowe Żeglarstwo zamierza zwodować dwukadłubową łódź specjalnie przygotowaną dla (motoro)wodniaków na wózkach i z innymi ograniczeniami ruchowymi.

Na pokład sześciometrowego katmaranu będzie można swobodnie wjechać wózkiem ortopedycznym, a nawet elektrycznym skuterem inwalidzkim. Jednostka jest stabilna (trzy metry szerokości) i niezatapialna. Pod okiem doświadczonych sterników Fundacji, goście będą mogli samodzielnie pływać po jeziorze, a w przyszłości nabywać uprawnienia żeglarskie i motorowodne.

W miarę uzyskanych funduszy, Nowe Żeglarstwo będzie zapewniać darmowe rejsy dla osób, których ograniczenia uniemożliwiają żeglugę standardowymi łódkami jednokadłubowymi.

Jeśli pojawi się zainteresowanie, w sezonie 2023 Fundacja planuje zwodowanie podobnej jednostki na Warcie i rozpoczęcie rejsów rzecznych.

Kontakt i dalsze informacje: Piotr Skulski, +48 787 868 235, https://t.me/PeterPirx kolkanafali@nowezeglarstwo.pl

Data publikacji: 20.10.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również