Zielonogórzanie najlepszymi strzelcami Pucharu w Drzonkowie

W Drzonkowie w dniach 17-19 października odbył się IV Lubuski Ogólnopolski Puchar Niepełnosprawnych w strzelectwie sportowym, w którym uczestniczyło 40. zawodników z jednostek Start w Polsce (Białystok, Szczecin, Bydgoszcz, Gorzów Wlkp., Zielona Góra) oraz Skorpion Polkowice, włącznie z zawodnikami kadry narodowej.

Spośród podopiecznych trenera i wiceprezesa zielonogórskiego Startu Marka Maruchy bezkonkurencyjni byli Kazimierz Bysiek (wicemistrz świata – Suhl 2014) i Szymon Sowiński (IV miejsce zespołowo – Mistrzostwa Świata Suhl 2014). Bysiek w swojej koronnej konkurencji – R5 karabin pneumatyczny 60 strzałów leżąc SH2 – zajął I miejsce – wynikiem – 625,4 pkt (0,1 pkt. poniżej własnego rekordu Polski), pokonując swoich rywali: Mirosławę Górną – Start Gorzów Wlkp. – 615,4 pkt. oraz koleżankę klubową Natalię Sosnowską Start Zielona Góra – 615,2 pkt. W finale open konkurencji karabinowych Bysiek również zajął pierwsze miejsce po dramatycznych „przetasowaniach” podczas poszczególnych strzałów wynikiem 209,8 pkt. ustanowił nowy rekord Polski. Pokonał kadrowiczów Waldemara Andruszkiewicza – Start Szczecin – 208,5 pkt. i Tadeusza Sondeja – Start Szczecin – 187,3 pkt.

Szymon Sowiński zwyciężył w konkurencji P5 – pistolet standard 40 strz. – wynikiem 340 pkt. (1 pkt. poniżej rekordu Polski) pokonując Sławomira Okoniewskiego – Start Szczecin – 336 pkt. W konkurencji P1 – pistolet pneumatyczny 60 strzałów mężczyzn Sowiński zajął trzecie miejsce wynikiem 544 pkt. Natomiast w finale pistoletu pneumatycznego, skoncentrowany nie dał szans rywalom, zwyciężając wynikiem 198,1 pkt., ustanawiając nowy rekord Polski. Swoimi strzałami pokonał Filipa Rodzika – Skorpion Polkowice – 169,3 pkt. – III m. i Sławomira Okoniewskiego – Start Szczecin – 150,9 pkt. – IV m. medalistów Mistrzostw Europy – Alicante 2013. Drugie miejsce w finale przypadło Krzysztofowi Bech – Skorpion Polkowice – 187,2 pkt.

Za ustanowienie nowych rekordów Polski, a także za zwycięstwa w konkurencjach obaj zawodnicy Zrzeszenia Sportowo-Rehabilitacyjnego START w Zielonej Górze, zwyciężyli w rywalizacji o tytuł najlepszego „pistoleciarza” i „karabiniarza” Lubuskiego Pucharu.

Wyniki medalistów w konkurencjach kwalifikacyjnych:

R5 Karabin pneumatyczny – 60 strz.leżąc – SH2 OPEN
Bysiek Kazimierz – Start Zielona Góra – 625,4 – I miejsce
Górna Mirosława – Start Gorzów Wlkp. – 615,4 – II miejsce
Sosnowska Natalia – Start Zielona Góra – 615,2 – III miejsce

R3 Karabin pneumatyczny – 60 strz.leżąc – SH1 OPEN
Andruszkiewicz Waldemar – Start Szczecin – 631,2 – I miejsce – nowy rekord Polski