Złoty medal Sochala, brązowy Grudnia srebrny Peka

Kolejne dwa medale zdobyli 13 września reprezentanci Polski w igrzyskach paraolimpijskich w Rio de Janeiro. Złoty wywalczył Maciej Sochal w rzucie maczugą (kat. F32), a brązowy - Piotr Grudzień w tenisie stołowym (klasa 8).

Sochal (SSN Start Koszalin) uzyskał 33,91, wyprzedzając Greka Athanasiosa Konstantinidisa – 33,69 oraz Brytyjczyka Stephena Millera – 31,93.

Z kolei Grudzień (ZSR Start Zielona Góra) w półfinale swojej kategorii przegrał z Chińczykiem Zhao Shuai w setach 2:3.

Wcześniej tego dnia Daniel Pek (UKS Olimpijczyk Skorzewo) wywalczył srebro w biegu na 1500 m (kat T20).

Triumfował w tej konkurencji Amerykanin Michael Brannigan – 3.51,73. Pek uzyskał czas 3.56,17, minimalnie wyprzedzając Irańczyka Peymana Nasiriego – 3.56,24. Tuż za podium uplasował się Rafał Korc (OKS Start Otwock), który wynikiem 3.56,54 pobił rekord życiowy.

Polska ekipa zdobyła dotychczas 15 medali: trzy złote, osiem srebrnych i cztery brązowe. (PAP)