Znamy zwycięzców MP w narciarstwie biegowym

Polski Związek Sportu Niepełnosprawnych START w dniach 7-8 grudnia zorganizował w Chochołowskich Termach mistrzostwa Polski w narciarstwie biegowym.

W pierwszym dniu rozegrano biegi sprinterskie na dystansie 1 km w pozycji siedzącej. Najlepsza wśród pań była Wioleta Milewska (IKS Smok Orneta). Mężczyźni rywalizowali w kilku kategoriach; w kat. LW10-LW11 wygrał Jarosław Kailing (KSI Start Szczecin), w kat. LW 11.5 Robert Wątor (Start Nowy Sącz), w LW12 Kamil Rosiek (Obidowa).

Biegi w pozycji stojącej wśród pań wygrała Iweta Faron a wśród mężczyzn Witold Skupień (obydwoje z klubu Obidowa). W grupie osób niewidomych i niedowidzących odpowiednio wygrali Ewa Obłąk (UKS Salwator NPS Kraków) i Łukasz Kubica (Obidowa).

W drugim dniu rywalizacji odbyły się biegi na dystansach 2 km. Wśród pań w kategorii siedząc najlepsza była Sylwia Drozdowska (IKS Smok Orneta). W połączonej kategorii kobiet w pozycji stojącej i kategorii niewidomych i niedowidzących wygrała zdobywając drugie złoto Iweta Faron.

Panowie w kategorii w pozycji siedzącej rywalizowali w czterech klasach: W klasie LW10 najlepszy był Leszek Niewiarowski (KSI Start Szczecin), w LW11 i LW 11,5 zwyciężył Robert Wątor, W LW 12 Kacper Sanecznik (Obidowiec). Witold Skupień był najlepszy w łączonej konkurencji mężczyzn stojąc i niewidomych i niedowidzących.

Szczególnie widoczne były panie z IKS Smok Orneta, które w pozycji siedzącej zdobyły sześć medali zajmując całe podium, do których jeszcze cztery medale dołożyli panowie.

W rozpoczynających się zawodach PŚ w fińskim Vuokatti trener kadry narodowej Wiesław Cempa zadecydował, że w Finlandii wystąpią Iweta Faron, Kamil Rosiek, Witold Skupień, Łukasz Kubica z przewodniczką Eweliną Marcisz, Piotr Garbowski i Paweł Gil.