31. Rawa Blues Festival otwarty dla niepełnosprawnych

31. Rawa Blues Festival otwarty dla niepełnosprawnych

W sobotę 8 października br. w katowickim Spodku spotkają się gwiazdy i fani bluesa na kolejnym 31. Rawa Blues Festiwal. Na tegorocznej edycji odbędzie się jedyny oficjalny koncert w Europie z okazji jubileuszu 40-lecia amerykańskiej wytwórni bluesowej - Alligator Records.

rawablues

W jego ramach wystąpią największe gwiazdy związane z wytwórnią:
Marcia Ball wielka gwiazda współczesnego bluesa, ceniona za fenomenalną grę na fortepianie i stylowy śpiew, ośmiokrotna zdobywczyni nagrody Blues Music Awards, dwukrotnie nominowana do Grammy.
C. J. Chenier został okrzyknięty najlepszym żyjącym akordeonistą i wokalistą zydeco. W tym roku wydał nowy album, z którego materiał zostanie również zaprezentowany na Rawie.
Correy Harris sięga po brzmienia z lat 20. i 30. ubiegłego wieku, sam również komponuje własne oryginalne utwory. Jest jedynym muzykiem na świecie, który może pochwalić się tytułem doktora honoris causa oraz otrzymaniem stypendium MacArthur Fellowship (tzw. grantu dla geniuszy).
Lil’Ed to stylowy bluesowy gitarzysta grający slide blue, wystąpi na Rawie ze swoim zespołem.
Ponadto wystąpi siedemnaście zespołów z Europy i Polski, m.in. po dwuletniej przerwie Shakin’ Dudi, artystyczne alterego dyrektora festiwalu Irka Dudka wraz z gitarzystą Dakiem Duszą. Okazją do koncertu będzie prapremiera nowego albumu „…bo ładnym zawsze lżej…”.

Imprezie towarzyszyć będzie Tygiel Kulturalny obejmujący kącik plastyczny, kawiarenkę internetową.

Rawa Blues Festiwal to najstarszy festiwal bluesowy w Polsce, jeden z najbardziej uznawanych w Europie i największy na świecie odbywający się „in-door” (pod dachem).

Uwaga: Osoby niepełnosprawne mają bezpłatny wstęp, należy posiadać stosowne orzeczenie i dowód osobisty.

Przy wejściu zaleca się skorzystanie z bramki nr 7.

Więcej na: www.rawablues.com

IRCa

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również