Grillowanie na polanie

Grillowanie na polanie

 

...to hasło tegorocznej biesiady integracyjnej, jaka odbyła się 3 lipca 2009 r. na polanie przy restauracji „Nad Potokiem" w Kaczorowie po raz dziesiąty.

Tradycyjnie jak co roku nie zabrakło świetnej zabawy – wyborów miss lata, walki o tytuł króla strzelców, gry w kometkę, skoków na piłce i uśmiechów na twarzach tych, którzy na co dzień muszą borykać się z poważnymi problemami. A wszystko przy dobrej muzyce i pysznych przekąskach serwowanych z grilla.
Imprezę już tradycyjnie od lat organizuje zarząd Jeleniogórskiego Oddziału Polskiego Towarzystwa Walki z Kalectwem z Leszkiem Karbowskim i jego żoną Anią. Jak mówił jeden z uczestników spotkania, bez nich tej imprezy by po prostu nie było. – My cały rok czekamy na tą imprezę – usłyszeliśmy. – Przygotowujemy się, szykujemy stroje, dekoracje, żyjemy tym świętem, które w wielu przypadkach jest jedyną atrakcją jaką niepełnosprawnym niesie niełatwe życie.
Jak co roku ta biesiada odbywa się z okazji Europejskiego Dnia Protestu przeciwko Dyskryminacji Osób Niepełnosprawnych. W tym roku wzięło w niej udział około 100 osób. Na spotkanie przyjechali też przyjaciele osób niepełnosprawnych: posłanka Marzena Machałek, radna Jeleniej Góry Grażyna Pawlukiewicz-Rehlis, prezydent rotarian Witold Musiałowski z żoną, prezes ZPCh Proinval – Ryszard Wojtaszek z małżonką, przewodnicząca jeleniogórskiego koła PZN Danuta Musiał, wiceprezes zarządu i kierownik WTZ Lucyna Szpak, wiceprezes zarządu i przewodnicząca Koła Osób Chorych na SM Halina Kapuścińska, przedstawicielka firmy „Akson” Edyta Abramska.
Podczas biesiady odbyło się tradycyjnie kilka konkursów. W konkursie Miss Lata 2009 zwyciężyła Grażyna Kozłowska reprezentująca WTZ, I wicemiss została Agnieszka Kurowska – ZPCh „Proinval” S.A. a tytuł II wicemiss otrzymała Elżbieta Lipińska – Koło Osób Chorych na SM.

Odbyły się też konkurs rzutów woreczkami do koszyków, rywalizacja na torze sprawnościowym, zawody w skokach na piłce. Nagrody zostały ufundowane przez PFRON i ze środków sponsorów, m.in. Rotary Club, który ufundował książki dla WTZ oraz ZPCh Proinval SA. Po rozgrywkach goście uzupełnili zapasy energii pysznym jedzeniem z grilla, po czym ruszyli do tańca i śpiewania na parkiecie. Po raz kolejny uczestnicy biesiady udowodnili iż żadne przeciwności losu nie są w stanie przeszkodzić dobrej zabawie.

biesiada biesiada56

AnKa
fot.: Andrzej Lipiński

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również