Integracja z osobami niepełnosprawnymi – zyskują wszyscy

W Powiatowym Urzędzie Pracy w Rybniku 3 grudnia 2010 roku został zorganizowany w ramach Międzynarodowego Dnia Osób Niepełnosprawnych Dzień Integracji Zawodowej i Społecznej z Osobami Niepełnosprawnymi.

Uczestnicy obchodów wzięli udział w cyklu warsztatów i pogadanek poświęconych integracji z osobami niepełnosprawnymi. Wręczono również nagrody laureatom konkursu, pt. „Integracja społeczna i zawodowa z osobami niepełnosprawnymi – korzyścią dla wszystkich”, który wcześniej został ogłoszony przez Dyrektora Urzędu -Teresę Bierzę.

W przedsięwzięciu wzięła udział wiceprezes Stowarzyszenia na Rzecz Wspomagania Osób Niepełnosprawnych i Ich Otoczenia „Razem” Joanna Tarnowska, która wygłosiła prelekcję na temat integracji i aktywizacji społeczno-zawodowej osób z niepełnosprawnością.

Powiatowy Urząd Pracy w Rybniku systematycznie podejmuje działania na rzecz integracji z osobami niepełnosprawnymi, realizuje programy dla niepełnosprawnych finansowane ze środków własnych oraz pozyskanych z Unii Europejskiej, a organizacja obchodów w 2010 roku choć pierwsza, na pewno nie będzie ostatnią.

Info: PUP Rybnik

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również