Kropla zdrowego rozsądku

- 24 listopada, w najbliższą sobotę od godziny 10.00 do 14.00 na katowickim dworcu PKP ustanowimy rekord Polski w ilości osób mierzących poziom cukru we krwi! - zapewnia Krzysztof Bara organizator przedsięwzięcia. - Ale tak naprawdę chodzi o popularyzację prostego sposobu na uniknięcie cukrzycy poprzez regularne i bezbolesne badanie krwi, no i oczywiście zdrową dietę - dodaje patron bicia rekordu poseł Marek Plura.

Na dworcu w sobotę staną trzy stoiska pomiaru poziomu cukru przy wejściu głównym oraz jedno od placu Andrzeja. Będą one obsługiwane przez specjalnie przeszkolonych wolontariuszy – studentów śląskiego Uniwersytetu Medycznego pod stałym nadzorem lekarza konsultanta ds. cukrzycy.

Krzysztof Bara: – Ja choruję na cukrzycę i wiem, że to przebiegły złodziej. Po cichu, niemal bez objawów kradnie nam zdrowie. A gdy zauważamy, że wciąż jesteśmy senni i słabi, że męczy nas pragnienie, że głowa często boli, albo słabnie wzrok… Wtedy jest już za późno na profilaktykę, na zdrową dietę… Wtedy trzeba się leczyć, bo skutki tej choroby są bardzo poważne. Ale bez paniki! Wystarczy tylko w porę zareagować i sprawdzić, czy cukrzycowy zbir nie podkopuje nam zdrowia. Dlatego zachęcam wszystkich do bezpłatnego badania cukru.

Marek Plura: – Pobijmy rekord zdrowego rozsądku, rekord w ilości osób, które w tym samym dniu i miejscu dokonają pomiaru poziomu cukru we krwi. Pokażmy całej Polsce jak należy dbać o zdrowie, a tym którzy walczą z cukrzycą pokażmy, że jesteśmy z nimi. Wszystkim życzę słodkiego, miłego życia bez cukrzycy!

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również