Śląski Lodołamacz wyznaczył nową jakość w Polsce

  Śląski Lodołamacz wyznaczył nową jakość w Polsce

  27 września br. na Zamku Królewskim w Warszawie przedstawiono laureatów konkursu Lodołamacze 2011 organizowanego przez Polską Organizację Pracodawców Osób Niepełnosprawnych.

  Lodolamacze

  Tomasz Jakubiec, przewodniczący Rady Wojewódzkiej Śląskiego Oddziału POPON podkreśla: – Nasi laureaci to pracodawcy wrażliwi społecznie: firmy, instytucje i osoby, które wyróżniają się na tle konkurencji profesjonalną polityką personalną. Działając na różnych obszarach biznesu dbają o rozwój swoich firm, jednocześnie stwarzając równe szanse osobom z niepełnosprawnością na podjęcie pracy.

  Laureatem konkursu w kategorii zakład pracy chronionej została firma „Limatherm” z Chorzowa. Około 90 proc. jej pracowników to osoby niepełnosprawne, w tym aż 51, to osoby z tzw. schorzeniami specjalnymi. W 2010 roku w firmie utworzono aż 118 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych.

  Przewodniczący Krajowej Kapituły Konkursu Lodołamacze poseł Marek Plura tak komentuje to wydarzenie: – „Limatherm” to zakład który, poważnie traktuje swoich pracowników i dzięki temu osoby nawet z dużą niepełnosprawnością chcą dać z siebie wszystko, a to przynosi firmie sukces. To dobry przykład dobrej inwestycji w ludzi. W czasie kryzysu, gdy inni zwalniają pracowników ta firma rozwija się i utrzymuje stabilną pozycję na zagranicznych rynkach. Bardzo ważny jest fakt, że jej produkcja opiera się na nowoczesnych technologiach. Każdy zakład pracy chronionej powinien tak działać.

  Kat

  Udostępnij

  Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

  Przeczytaj również