Mosina nagrodzona za dostępność

Targi Pomorskie Sp. z o.o. i Stowarzyszenie Ochrony Narodowego Dziedzictwa Materialnego przy współudziale Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa i Związku Powiatów Pomorskich po raz kolejny zorganizowały jedyny w Polsce konkurs „Modernizacja Roku", który nagradza i promuje najlepsze w kraju przebudowy, remonty, modernizacje obiektów budowlanych, inżynieryjnych, przemysłowych oraz rewitalizacje obszarów urbanistycznych i terenów zielonych.

W tegorocznej edycji na Konkurs wpłynęło przeszło 800 zgłoszeń. Tytuł „Modernizacja Roku” przyznano w 13 kategoriach. Uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród miało miejsce na Zamku Królewskim w Warszawie 26 sierpnia br.

Jedną z nagród specjalnych ufundowanych przez ministra infrastruktury otrzymała gmina Mosina z Wielkopolski za modernizację ul. Dworcowej, która została całkowicie udostępniona dla osób niepełnosprawnych. Inwestycja ta stanowi przykład kompleksowej modernizacji, w której wszystkie elementy utworzyły wspólną całość, zachowując przy tym równowagę przestrzeni komunikacyjnej i rekreacyjnej.
MaC

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również