Od 14 lat „Jesteśmy Razem”

Od 14 lat „Jesteśmy Razem"

7 czerwca 2010 r. miało miejsce, kolejne spotkanie dzieci i młodzieży niepełnosprawnej w Wesołym Miasteczku w Chorzowie, w ramach akcji „Jesteśmy Razem".

fsk_logo

W tym roku – dzięki inicjatywie posłów Marka Plury i Henryka Siedlaczka – udział we wspólnej zabawie wzięły również dzieci z terenów dotkniętych tegoroczną powodzią, m. in. z powiatu pszczyńskiego, raciborskiego, Bierunia, Lędzin, Chełma Śląskiego.

 

P6070673 P6070677

Z 30 obiektów na terenie Wesołego Miasteczka skorzystało ponad 4 tys. dzieci. Dużym powodzeniem cieszył się rejs stateczkiem.

Organizatorem imprezy jest Fundacja Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. św. Stanisława Kostki z Katowic przy współudziale Wojewódzkiego Parku Kultury i Wypoczynku i pomocy wspaniałej młodzieży z I Medycznego Studium Zawodowego, która zabezpiecza opiekę, wspólną zabawę i wolontariat.

Prezes Fundacji Tadeusz Howaniec podkreśla: Chcemy przywrócić, dobre wspomnienia w pamięci tych dzieci, robimy wszystko, aby wróciło tam słońce i pogoda ducha.

P6070678 P6070682

Poseł Marek Plura dodaje: – Nie segregujemy dzieci na te, które straciły w powodzi własny dom, czy ulubioną przytulankę i te, których woda nie zalała. Każde z nich przeżyło ogromny strach. Dzieci z
gmin sąsiadujących z zalewiskami też potrzebują wsparcia. Ja sam doświadczyłem tych przeżyć podczas powodzi w moim rodzimym Raciborzu. Cieszę się nie tylko szczerą radością dzieci ze wspólnej zabawy, ale wierzę też, że doświadczając pomocy od innych, zawsze będą już umiały tę pomoc dawać ludziom, którzy będą kiedyś w potrzebie. To dobro, to pozytywne doświadczenie wspólnoty i solidarności w biedzie trzeba ocalić od popowodziowej traumy. Jesteśmy Razem – ta impreza służy temu bardzo dobrze, dlatego z całego serca za wielkie serce dziękuję jej organizatorom.

Fundacja już 14 rok zapewnia dzieciom wspaniałą zabawę na terenie Wojewódzkiego Parku Kultury w czerwcu, m.in. z okazji Dnia Dziecka. Jeżeli istnieje taka możliwość dzieci, które nie mogły brać udziału w czerwcowym spotkaniu mają szansę uczestniczyć w nim we wrześniu.

 

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również