Osoby z niepełnosprawnością sprzątały Wisłę w Krakowie

Wsiedli do kajaków i wysprzątali Wisłę. Nie powstrzymał ich ani ogrom śmieci, ani ich własna niepełnosprawność. 15 sierpnia krakowski „Kolejowy Klub Wodny 1929” zorganizował akcję sprzątania, w której wzięło udział kilkadziesiąt niepełnosprawnych ruchowo osób. Oto co napisano na ten temat na fanpage’u klubu.

Za nami pierwszy z 3 spływów kajakowych organizowanych przez Kolejowy Klub Wodny 1929 w ramach projektu „Wspólne działania osób niepełnosprawnych – ochrona rzeki Wisły w Krakowie” wspierany przez Gminę Miejską Kraków.

Akcją chcieliśmy zwrócić uwagę na problem zanieczyszczania rzek w Krakowie przez ludzi. Osoby z niepełnosprawnościami od lat związane z kajakarstwem w naszym klubie dały dzisiaj wszystkim przykład jak można połączyć przyjemne z pożytecznym.

Wspólne działania przyniosły nam kilkanaście kilogramów wyłowionych śmieci z rzeki Wisły na odcinku Tyniec – most Zwierzyniecki.

Przyroda odwdzięczyła nam się pięknymi widokami Bielańsko-Tynieckiego Parku Krajobrazowego. Rzadkie gatunki roślin i zwierząt pojawiające się nad Wisłą zdają się mówić – dajemy wam ostatnią szansę, nie zepsujcie tego! Wypoczywajmy nad Wisłą, korzystajmy z jej uroków, ale pamiętajmy, aby nie zostawiać śmieci na brzegu! Przy podwyższonym poziomie rzeki woda zabiera wszystkie odpady, które później wrastają w jej brzeg. Dziękujemy Fundacji Bariera i wolontariuszom za zaangażowanie i niesamowicie pozytywne podejście do akcji.

Zobacz galerię…

Info i fot. KKW 29

Data publikacji: 17.08.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również