Praca to sukces przedsiębiorczych

W piątek 9 marca br. w Chorzowskim Centrum Kultury odbyła się uroczystość wręczenia nagród i wyróżnień „Adept biznesu" oraz „ Lider zatrudnienia".

„Adept biznesu” to tytuł nadany osobom, które rozpoczęły działalność gospodarczą przy wsparciu publicznych środków finansowych będących w dyspozycji Powiatowego Urzędu Pracy w Chorzowie, za uwieńczone sukcesem zrealizowanie wizji własnego przedsiębiorstwa, pomyślne zainwestowanie otrzymanych środków finansowych oraz efektywne zaistnienie na arenie chorzowskiego biznesu, a także tworzenie nowych miejsc pracy. Nagroda „Adept biznesu” została przyznana osobom, które wyróżniły się w jednej z 6 kategorii: „nowy pracodawca – nowe miejsca pracy”, „działalność innowacyjna”, „najmłodszy przedsiębiorca”, „kobieta przedsiębiorcza”, „sukces medialny” oraz „przedsiębiorca z niepełnosprawnością”. W tej ostatniej kategorii wyróżniono Alinę Miozgę, właścicielkę firmy AMK Finanse i Ubezpieczenia.
– W ten sposób nagradzamy tych, którzy stworzyli miejsca pracy dla siebie i innych. Doceniamy osoby, które w szerokim spektrum pokazują, że można zrealizować własną wizję, efektywnie zainwestować przyznane środki. Tym ludziom nie brakuje determinacji, chęci działania – powiedział Jerzy Kędziora, dyrektor PUP w Chorzowie.

Ponadto zostały przyznane nagrody i wyróżnienia „Lider zatrudnienia” pracodawcom zaangażowanym w realizację polityki społecznej na rynku pracy i współpracującym z Urzędem Pracy w Chorzowie w zakresie zatrudniania osób nieaktywnych zawodowo. Zostało do nich wytypowanych 6 firm z Chorzowa. Firma Limatherm Components otrzymała nagrodę w kategorii zatrudnienie osób niepełnosprawnych, zaś firma Style Hotels w kategorii zatrudnienie osób bezrobotnych.

Poseł Marek Plura; – Sukces miasta mierzy się sukcesami jego mieszkańców. Laureaci obu konkursów to żywe dowody, że w Chorzowie świetnie to pojmują. Miejskie pieniądze dobrze zainwestowano w ludzi i… wygrali wszyscy. Tak właśnie powinno wyglądać zarządzanie polityką społeczną. Mnie osobiście najbardziej cieszy sukces jakim jest praca niepełnosprawnych, zarówno ta w dużej, nowoczesnej firmie Limatherm, jak i ta, którą organizują sobie sami niepełnosprawni w swoich mikrofirmach. Widać tutaj „da się!” to, na co gdzie indziej tylko się narzeka. Może dobre praktyki się upowszechnią, bo pan Jerzy Kędziora z Chorzowa został niedawno przewodniczącym Krajowego Konwentu Dyrektorów PUP.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również