Przygotowania do Świąt w WTZ Stowarzyszenia Arteria

Przedświąteczny kiermasz Warsztatu Terapii Zajęciowej Stowarzyszenia Arteria miał miejsce 17 grudnia w Galerii Przeciąg w Katowicach. Tym razem dominowało malowane pięknie szkło, pachnące świece, wydziergane szydełkiem choineczki i dzwonki, zapachowe cudeńka, torby zakupowe, no i oczywiście różnorakie pierniczki, które pięknie udekorowano.

Do wyboru były również kolorowe kartki świąteczne i obrazki ze świątecznymi motywami. Ogromną furorę zrobiły także dekoracyjne aniołki jakie można powiesić na choince. Przechodnie zwabieni muzyką i światełkami oraz kolorowymi wyrobami licznie zaglądali do galerii i robili zakupy.

– Nasi wychowankowie wiedzą, że to jest ich praca i że zarabiają konkretne pieniądze za swoje dzieła. Bardzo się starają żeby te rzeczy były jak najpiękniejsze i żeby jak najwięcej zostało ich sprzedanych. Zarobione pieniądze przeznaczamy na potrzeby uczestników warsztatów – na przykład na wycieczki, różne wyjścia, na integrację. Oni sami decydują na co mają być wydane i zawsze z nimi dyskutujemy jakie mają potrzeby. Mamy trening ekonomiczny i ci, którzy są w stanie, potrafią planować wydatki i cele. Życzylibyśmy sobie i naszym wychowankom przede wszystkim zdrowia, spokoju, żebyśmy wszyscy byli bliżej siebie, żebyśmy wszyscy o siebie bardziej dbali i jak będziemy tacy bardziej uważni to święta i Nowy Rok będą lepsze niż ten mijający – powiedziała prezes Stowarzyszenia Arteria, Edyta Szyszka.

21 grudnia odbędzie się uroczyste śniadanie w siedzibie WTZ a następnie w Galerii Przeciąg czeka na wszystkich niespodzianka – koncert akordeonowy dla wychowanków i ich gości.

Zobacz galerię…

Info i fot. em

Data publikacji: 19.12.2022 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również