Radiowy kiermasz

Radiowy kiermasz

Co roku Polskie Radio Katowice organizuje w okresie przedświątecznym kiermasz bożonarodzeniowy.

We wtorek (18 grudnia br.), w niewielkim pomieszczeniu tamtejszej galerii zmieściły się trzy stoiska – uczniów Zespołu Szkół Specjalnych nr 8 z Tychów, katowickich Fundacji Pomocy Dzieciom i Młodzieży Niepełnosprawnej im. św. Stanisława Kostki (WTZ Promyk) i Warsztatu Terapii Zajęciowej Unikat.

– Od paru lat współpracujemy z Radiem Katowice, które organizuje kiermasze na rzecz naszych wychowanków – mówi Joanna Janczykowska, nauczycielka w ZSS nr 8, prowadząca pracownię ceramiki. Spotykamy się zawsze na Boże Narodzenie i Wielkanoc i to jest okazja do pokazania tego, co potrafią nasi wychowankowie. Wszystkie produkty to ich dzieło, choć stopień samodzielności wykonania bywa rożny. Mamy tu korale ceramiczne, misy, ptaki, aniołki – a więc dekoracje, naczynia a także ozdobne tkaniny. Dziś początek był imponujący, sprzedaliśmy trzy koszyki naszych wyrobów. Pieniądze zostaną przeznaczone na zakupy materiałów potrzebnych do zajęć.
W okresie przedświątecznym w Radiu Katowice zawsze panuje spory ruch, kiermasz cieszył się więc sporym zainteresowaniem odwiedzających rozgłośnię. Dochody były tym większe, ze zarówno radio jak wystawcy zaprosili na kiermasz swoich bliskich i znajomych.

MaC

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również