Rehabilitacja chorych na stwardnienie rozsiane

Stowarzyszenie Stwardnienia Rozsianego SM w Bydgoszczy zaprasza osoby chore na stwardnienie rozsiane z regionu na rehabilitację ruchową.

SM to ciężka, przewlekła choroba neurologiczna, prowadząca do niepełnosprawności ruchowej. Dotyka zwykle ludzi młodych. Celem proponowanych zajęć rehabilitacyjnych jest utrzymanie sprawności fizycznej i samodzielności pacjentów. Stowarzyszenie posiada sprzęt rehabilitacyjny, który umożliwia prowadzenie zajęć zwiększających sprawność fizyczną i poprawiających kondycję psychofizyczną. Rehabilitacja ruchowa jest prowadzona przez wykwalifikowane rehabilitantki, które dostosowują ćwiczenia do potrzeb osoby chorej. Ćwiczenia wpływają na postawę, wzmacniają mięśnie oraz sprzyjają hamowaniu objawów choroby.

Rehabilitacja ruchowa prowadzona jest w siedzibie Stowarzyszenia SM przy ul. Swarzewskiej 10 w Bydgoszczy (wejście od ul. Bałtyckiej przy basenie), w każdy poniedziałek i środę w godzinach 12-16. Telefon kontaktowy: 660-932-460.

Program rehabilitacji dofinansował Urząd Marszałkowski z pozostających w dyspozycji samorządu województwa środków PFRON.

Info: Urząd Marszałkowski Województwa Kujawsko-Pomorskiego

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również