Równiejsze szanse w Komputroniku

Firma Komputronik S.A. jest czołowym dostawcą sprzętu komputerowego, gospodarstwa domowego i elektroniki użytkowej. W ramach pierwszego etapu programu „Komputronik równych szans", firma zatrudniła 20 osób z niepełnosprawnością m.in. na stanowisku asystenta działu personalnego, działu marketingu, konsultanta w dziale wdrożeń obsługi klienta.

Dzięki współpracy firmy ze Stowarzyszeniem „Środowisko dla Niepełnosprawnych Eko Salus” z Poznania, Związkiem Polskich Kawalerów Maltańskich oraz Wielkopolskim Forum Organizacji Osób Niepełnosprawnych zatrudniane są utalentowane i ambitne osoby, które pomimo swojej niepełnosprawności chcą realizować się zawodowo z możliwością rozwoju i awansu, a branża IT wydaje się do tego najbardziej odpowiednim miejscem. Kryteria jakie są brane pod uwagę w procesie rekrutacji osób niepełnosprawnych, nie różnią się od tych które dotyczą pozostałych pracowników.

Dyrektor personalny firmy Komputronik Marcin Wnuk nie ukrywa, że w zatrudnianiu osób niepełnosprawnych pomagają przepisy. Zgodnie z prawem, przedsiębiorcy którzy zatrudniają osoby niepełnosprawne mogą płacić mniejsze składki na PFRON, a także uzyskać dotację na dofinansowanie do wynagrodzeń czy likwidację barier architektonicznych.
Ale nie tylko względy finansowe decydują o zatrudnianiu osób z niepełnosprawnością. – Na pewnym etapie rozwoju każdy przedsiębiorca powinien zastanowić się nad swoją rolą w lokalnej społeczności. Wraz ze wzrostem firmy pojawiają się możliwości pozytywnego oddziaływania na jej otoczenie – uważa Marcin Wnuk.

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również