Ułatwienie dla niedowidzących w Jaworznie

Miasto we współpracy z jaworznickim Kołem Polskiego Związku Niewidomych kontynuuje działania zmierzające do dostosowywania przestrzeni publicznej dla potrzeb osób niedowidzących. Dzięki temu kontrastowymi pasami oznaczono już schody w centrum miasta i na terenach osiedli mieszkaniowych.

Wprowadzenie takich rozwiązań zdecydowanie ułatwia codzienne funkcjonowanie osobom słabowidzącym.
– W naszym mieście można spotkać coraz więcej uproszczeń dla osób z dysfunkcją wzroku. W trakcie przebudowy dróg przy przejściach dla pieszych umieszcza się specjalne wybrzuszenia, które sygnalizują nam krawędź chodnika. Dużym ułatwieniem było także wprowadzenie w autobusach systemu informującego, jaki numer pojazdu podjeżdża na przystanek, w jakim kierunku jedzie i jaką trasę będzie realizował – tłumaczy Jerzy Janas, prezes jaworznickiego Koła Polskiego Związku Niewidomych.
Również stopnie schodów przed budynkami Urzędu Miejskiego zostaną oznaczone pasami kontrastowymi.
– Zamierzamy w dalszym ciągu współpracować i wypracowywać rozwiązania, które pozwolą minimalizować i likwidować bariery utrudniające osobom niewidomym codzienne życie – mówi Nikodem Motyka, rzecznik prasowy Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.
Info: www.jaworzno.pl

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również