V Rypińska Spartakiada Osób Niepełnosprawnych

Celem organizowanej już po raz piąty, 16 maja 2009 r., Rypińskiej Spartakiady było wzbudzenie u osób niepełnosprawnych chęci i gotowości do pokonywania barier. Jej organizatorami były trzy lokalne organizacje: Koło w Rypinie Ligi Kobiet Polskich, Stowarzyszenie Osób Działających na rzecz Ludzi Niepełnosprawnych RAZEM i Warsztat Terapii Zajęciowej „Nadzieja".

Imprezę uświetniło swoją obecnością wielu znamienitych gości, w tym poseł na Sejm Łukasz Zbonikowski, przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych oraz organizacji środowiskowych.
120 zawodników z WTZ regionu kujawsko-pomorskiego reprezentowało 20 drużyn. W czasie spartakiady zawodnicy rywalizowali w pięciu grupach startowych: I grupa to kobiety do 35 roku życia, II – mężczyźni do 35 roku życia, III grupa to osoby z dysfunkcją aparatu ruchowego na wózku, IV – osoby ze znacznym stopniem niepełnosprawności słabą kondycją fizyczną i koordynacją ruchową, V to osoby od 36-45 roku życia.
Zwycięzcami w poszczególnych grupach zostali:
I grupa Dorota Kaczmarek – WTZ Bydgoszcz
II grupa Marcin Łukaszewski – WTZ Rypin
III grupa Teresa Zielińska – WTZ Kowalewo Pomorskie
IV grupa Henryk Fryza – DPS Ugoszcz
V grupa Wiesław Juraszek – WTZ Wąbrzeźno

W klasyfikacji drużynowej gospodarz – Warsztat Terapii Zajęciowej „Nadzieja” z Rypina nie dał szans rywalom, a kolejne miejsca zajęli WTZ Kowalewo Pomorskie, WTZ Aleksandrów Kujawski i WTZ Grudziądz.
W konkurencji przeciąganie liny mężczyzn I miejsce zajął ZAZ Stanisławowo, II miejsce WTZ Wąbrzeźno, III miejsce WTZ Brodnica. Natomiast w konkurencji przeciąganie liny kobiet I miejsce WTZ Żnin, II miejsce WTZ Rypin.

Zawodnicy otrzymali puchary, medale, dyplomy, paczki oraz nagrody rzeczowe. Kierownik WTZ „Nadzieja” w imieniu organizatorów podziękował wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania spartakiady, gościom oraz zawodnikom, którzy udowodnili, że „nie trzeba być w pełni sprawnym by stać się w pełni sportowcem”.

Oprac. J.K.
(na podstawie materiałów przysłanych przez
Emilię Gabryszewską i Katarzynę Celebucką)

 

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również