W Radomiu ruszyła charytatywna licytacja pisanek

Prezydent Radomia Radosław Witkowski zaprasza do udziału w licytacji pisanek, które zostały pomalowane przez uczestników dorocznej, przedświątecznej akcji charytatywnej. Wzięli w niej udział m.in. samorządowcy, artyści, przedstawiciele służb mundurowych, dziennikarze i społecznicy.

Licytacja pisanek rozpoczęła się w piątek, 22 marca i potrwa do 24 marca, do godz. 23.59. Pieniądze uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na leczenie radomianina Wiktora Krawczyńskiego, który od pierwszych dni swojego życia zmaga się z poważnymi problemami kardiologicznymi. Pomimo wielu skomplikowanych zabiegów i nieustającej determinacji rodziców, walka o jego zdrowie trwa nadal. Jednak opieka specjalistów, częste wizyty lekarskie i niezbędne operacje generują ogromne koszty, które przewyższają możliwości finansowe rodziny Wiktora.

Tego typu akcje charytatywne odbywają się w Radomiu od lat przed Bożym Narodzeniem i Wielkanocą. Ostatnia – bożonarodzeniowa licytacja bombek choinkowych – przyniosła 25,5 tys. zł.

Licytacja pisanek będzie prowadzona drogą on-line na grupie: https://www.facebook.com/groups/licytacjeum

Info: radom.pl, oprac. rhr/,fot. Anna Wróblewska / UM Radom

Data publikacji: 23.03.2024 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również