Walentynki 2011

10 lutego, w restauracji „Margo" odbyła się integracyjna zabawa walentynkowa, w której udział wzięło ponad 200 osób niepełnosprawnych z placówek rehabilitacyjnych z Kalisza i sąsiednich powiatów. Jej organizatorami byli: Fundacja Inwalidów i Osób Niepełnosprawnych "Miłosierdzie" w Kaliszu, Fundacja "Aktywni Zawodowo" oraz Stowarzyszenie "Wszystko dla Kalisza".

Muzykę i dobrą zabawę zapewnił zespół muzyczny z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Przygodzicach. Na zabawę przybyli również zaproszenie goście: m. in. wiceprezydent Kalisza Jacek Konopka, przedstawiciele Rady Miejskiej: wiceprzewodnicząca Jolanta Mancewicz, radny Grzegorz Chwiałkowski, dyrektor kaliskiego MOPS Eugenia Jahura i wielu innych.

Organizacji tego typu imprez przyświeca idea szerszej integracji osób niepełnosprawnych, spotkania w większym gronie, nawiązanie nowych kontaktów i odnowienie już istniejących. Jest to bardzo istotny element rehabilitacji społecznej osób niepełnosprawnych.

Walentynki 1 Walentynki 3

Światowy Dzień Chorego

Dzień później – 11 lutego Warsztat Terapii Zajęciowej w Kaliszu działający przy Fundacji „Miłosierdzie” odwiedził ks. bp Teofil Wilski, biskup pomocniczy Diecezji Kaliskiej. Wizyta ta związana była z obchodami Światowego Dnia Chorego, świętem ustanowionym przez papieża Jana Pawła II w 1992 roku.

Jego Ekscelencja zwiedził całą placówkę, oglądając poszczególne pracownie i salę rehabilitacyjną, oraz przyjął upominki – prace wykonane własnoręcznie przez osoby niepełnosprawne. Następnie wspólnie odmówiono modlitwę w intencji uczestników placówki – osób chorych i niepełnosprawnych i otrzymano z Jego rąk błogosławieństwo.

Wizyta 1 Wizyta 2

Tekst i fot.: Mariusz Patysiak

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również