Wystartowała darmowa infolinia wyborcza

  Od dziś pod numerem telefonu 800 330 330 każdy wyborca z niepełnosprawnością może otrzymać za darmo wszystkie informacje niezbędne do skorzystania z udogodnień wyborczych w nadchodzących wyborach parlamentarnych.

  Pod tym numerem możemy odsłuchać informację automatyczną dotyczącą trzech wyborczych udogodnień: głosowania korespondencyjnego, przez pełnomocnika i za pomocą nakładek na karty do głosowania w alfabecie Braille'a. Jeśli mamy bardziej szczegółowe pytania, do naszej dyspozycji pozostają konsultanci, którzy dyżurują przy telefonach od poniedziałku do piątku w godzinach 8.00-16.00. Informacja automatyczna jest natomiast dostępna 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu.

  Infolinię uruchomiło Stowarzyszenie Przyjaciół Integracji w ramach kampanii „Idziemy na wybory". Partnerem technologicznym infolinii jest Telekomunikacja Polska SA. Kampania ta jest finansowana ze środków PFRON.

  Nie ma demokracji bez integracji!

  Poseł Marek Plura ogłosił konkurs dla samorządów województwa śląskiego pod hasłem "Nie ma demokracji bez integracji!", w którym zwycięzcami będą 2 gminy:
  a. gmina dysponująca najwyższym procentem lokali wyborczych dostępnych dla osób niepełnosprawnych w najbliższych wyborach parlamentarnych,
  b. gmina dysponująca największą ilością lokali wyborczych dostępnych dla osób niepełnosprawnych w najbliższych wyborach parlamentarnych.

  Nagrodą honorową będzie ofiarowany przez marszałka Sejmu RP reprint Konstytucji 3 Maja, jako symbol nowoczesnego, obywatelskiego prawa, które ustanowił Polski Parlament umożliwiając wszystkim Polakom w pełni demokratyczny udział w wyborach, mimo niepełnosprawności.

  - Moją inicjatywą nie chcę nikogo upokorzyć - mówi poseł Plura - nie chcę nikomu wytykać błędów, nie chcę też piętnować lokali z barierami jako złych miejsc, gdyż działające w nich instytucje na co dzień starają się dobrze pełnić swoje funkcje. Nie idę też na wojnę z prezydentami, bo na szczęście z dostępnością lokali wyborczych w miastach Górnego Śląska nie jest źle, sięga ona średnio 40 proc. lokali. Ale chcę wykorzystać każdą szansę na to, aby niepełnosprawny Polak poczuł się jak pełnoprawny obywatel w naszym wspólnym kraju.

  Zgłoszenia do konkursu należy dostarczyć do 30 września br. pod adres:
  Biuro Poselskie Posła na Sejm RP Marka Plury
  40-833 Katowice,
  ul. W. Sławka 5
  lub wysyłając e-mail na adres Marek.Plura@sejm.pl .

  Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi 6 października.

  Puma

  Data publikacji: 14.09.2011 r.

  Udostępnij

  Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

  Przeczytaj również