„Tajemnica mojej wyobraźni” do 30 czerwca

W związku z zawieszeniem zajęć w WTZ i ŚDS termin nadsyłania prac w ogólnopolskim konkursie plastycznym „Sztuka osób niepełnosprawnych”, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Tajemnica mojej wyobraźni”, przedłużony zostaje do 30 czerwca.

Do udziału zaproszono uczestników warsztatów terapii zajęciowej i środowiskowych domów samopomocy oraz niepełnosprawnych mieszkańców domów pomocy społecznej. Prace nagradzane będą w pięciu kategoriach: malarstwo i witraż, rysunek i grafika, rzeźba kameralna i płaskorzeźba, tkanina i aplikacja oraz fotografia.

Organizowany od 2003 roku konkurs to największy przegląd twórczości artystycznej osób z niepełnosprawnościami w Polsce. Ubiegłoroczna edycja, której towarzyszyło hasło „Podróże moich marzeń”, zgromadziła prawie 2000 prac.

Były one oceniane przez znanych i cenionych artystów plastyków, historyków sztuki i etnografów. Regulamin konkursu jest dostępny na stronie internetowej: http://sztuka.pfron.org.pl/.

Patronat nad wydarzeniem objęły dwie instytucje: Narodowe Centrum Kultury i Muzeum Narodowe w Warszawie.

Prace plastyczne można składać do 30 czerwca w oddziałach wojewódzkich PFRON. W odniesieniu do placówek z terenu województwa małopolskiego – w siedzibie Oddziału Małopolskiego PFRON (ul. Na Zjeździe 11, 30 -527 Kraków). W przypadku pytań prosimy o kontakt: e-mail: krakow@pfron.org.pl.

Zapraszamy do śledzenia naszego profilu na Facebook`u, gdzie pojawiają się aktualne informacje: www.facebook.com/MalopolskiPFRON/

Joanna Kołdras / Oddział Małopolski PFRON
Data publikacji: 19.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również