II Warszawskie Spotkania Onkoprzestrzeń Filmowa

…będące częścią projektu pomocy osobom dotkniętym chorobą nowotworową, odbywają się 12 września częściowo w Służewskim Domu Kultury w Warszawie przy ul. Bacha 15, a częściowo online. na stronie: http://onkoprzestrzen.pl/filmy_online/

Organizatorami wydarzenia są Fundacja Twórczość i Dokumentacja w partnerstwie ze Służewskim Domem Kultury. W ramach projektu prowadzone są warsztaty twórcze i spotkania terapeutyczno-artystyczne, a przede wszystkim realizowane są filmy pokazujące pozytywne historie życia z i po chorobie nowotworowej.

O godzinie 17.00 odbędzie się finisaż wystawy rysunku i malarstwa uczestników pleneru Onkoprzestrzeń Kreatywna, który odbył się w Domu Plenerowym Akademii Sztuk Pięknych w Dłużewie pod kierunkiem artysty malarza i pedagoga Stefana Żuchowskiego. Uzupełniały go warsztat rysunku muzycznego dr Elżbiety Galińskiej oraz trening mindfulness i medytacji uważności poprowadzone przez dr Jolantę Berezowską.

O godz. 19.00 zaplanowano projekcje filmów „Po prostu Jadzia” oraz „Onkoprzestrzeń Kreatywna”.

– Kiedy dotyka nas choroba powinniśmy uświadomić sobie naszą podmiotowość, zmobilizować siły i przekierować swoją uwagę z choroby w kierunku zdrowia – mówi Maria Poszwińska, pomysłodawczyni projektu „Onkoprzestrzeń Kreatywna”. – Dlatego naszym celem jest pobudzić świadomość i uczyć osoby z nowotworami, ich bliskich i przyjaciół, że aktywna postawa wobec życia może ich wspierać w trudnych chwilach i pomagać powrócić do normalnego życia – zaznacza.

Projekt „Onkoprzestrzeń Kreatywna” ma promować nowe rozumienie zdrowienia i nowe kreatywne postawy wobec choroby, tak aby słowo „rak” nie kojarzyło się z wyrokiem śmierci i wycofaniem z wszelkiej społecznej i kreatywnej aktywności – czytamy w materiałach prasowych. Jak pokazują liczne badania wyjście naprzeciw lękom, bezradności, poczuciu przygnębienia czy osamotnienia mobilizuje układ odpornościowy i wzmacnia efekt leczenia medycznego.

Szczegóły na stronach internetowych:

https://fundacja-tid.wixsite.com/onkoprzestrzen
http://onkoprzestrzen.pl/

Fanpage na Facebooku:

https://www.artsteps.com/view/5f464494b5c5cf764ce4ebc1 oraz https://www.facebook.com/groups/1469325983199681/ (PAP)

pmw/ekr/

Data publikacji: 12.09.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również