Świat coraz bardziej otwiera się na różnorodność

Po udanych sesjach zdjęciowych i startach na wybiegach modelek z Zespołem Downa, kontrakt na kampanię reklamową w branży beauty w USA podpisała 24-latka, która jest gwiazdą Instagrama – Grace Strobel. To nowa twarz kosmetyków marki Obagi.

– Jestem podekscytowana, że mogę być ambasadorką Obagi. Myślę, że osoby niepełnosprawne, tak jak ja, bardzo często czują się niewidzialne. Dlatego zostałam influencerką, by móc uzmysławiać ludziom wartość każdego człowieka. Mam wrażenie, że marka, którą teraz reprezentuję, właśnie tak patrzy na innych. Patrzą w nasze twarze i serca i widzą piękno w każdym z nas. Być nieustraszonym. Być silnym, aby stanąć w obronie innych. I czuć się pięknie we własnej skórze – powiedziała Grace Strobel.

To pierwsza w historii modelka z zespołem Downa w Stanach Zjednoczonych reklamująca kosmetyki. Wiele osób komentuje to wydarzenie jako wielki przełom w świecie beauty. Grace Strobel pracuje od dwóch lat w tej branży. Ma za sobą wybiegi modowe w St. Louis, Atlancie czy podczas Runway of Dreams, który jest częścią New York Fashion Week

Była także jedną z prelegentek podczas internetowych warsztatów, w których objaśniała na czym polega niepełnosprawność i potrzeba integracji, różnorodności oraz zrozumienia w światowym marketingu. Wierzy, że współczesne social media i takie firmy jak Obagi dają szansę na wyjście osób niepełnosprawnych, w tym osób z zespołem Downa, z wykluczenia. Poprzez przykłady i życie konkretnych osób inni zaczynają nabierać odwagi do spełniania własnych pragnień.

To nie przypadek, że właśnie Obagi zaproponowała kontrakt reklamowy Grace Strobel. Marka Obagi promuje SKINclusion, wspierając Międzynarodową Organizację Różnorodności Kulturowej. – Inicjatywa SKINclusion marki Obagi pomaga docenić piękno różnic i nie bać się tych różnic między nami. – Bycie ich ambasadorką jest spełnieniem moich marzeń, bo daje mi głos. Zależy mi na tym, by osoby niepełnosprawne czuły się docenione i włączone w życie całego społeczeństwa – podkreśliła modelka.

– Jestem bardzo dumna, że mając zespół Downa mogę zamienić moje cierpienie w jakiś ważny cel – pomóc innym uwierzyć w siebie. Myślę, że czasami ludzie boją się tego, czego nie rozumieją. Tymczasem my też jesteśmy konsumentami, a nasze życie ma sens – podsumowała Grace Strobel.

Oprac. IKa, fot Instagram

Data publikacji: 21.10.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również