Tęczowe Spotkania Gliwice 2019

21 listopada w Gliwicach odbyła się 13. edycja Gliwickich Spotkań Tęczowych, imprezy, która nie tylko prezentuje twórczość teatralną i muzyczną artystów z placówek edukacyjno-rehabilitacyjnych z całej Polski-, ale też integruje. Do Gliwic przyjechało blisko 160 młodych utalentowanych ludzi z niepełnosprawnością intelektualną, którzy dali się poznać szerszej publiczności.

Swoje talenty przedstawili niezwykli wykonawcy, którzy zaprezentowali taniec (także towarzyski), teatr (także w technice UV), piosenkę. Do Gliwic przyjechali m.in. z Hajnówki, Zabrza, Trzebnicy, Głubczyc, Bielska Białej, Opola, Częstochowy, Knurowa, Głuchołaz, Sosnowca, Rudy Śląskiej, Rybnika, Sośnicowic, Pacanowa. Niektórzy jechali na Tęczowe Spotkania aż 11 godzin (WTZ z Hajnówki).

Nie zabrakło również przedstawicieli placówek z Gliwic (WTZ, DPS, ŚDS…), w tym gospodarzy – uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej „Tęcza” działających przy Fundacji Różyczka w Gliwicach. W sumie z opiekunami Gliwice odwiedziło ok. 200 osób.
Festiwal twórczości osób z niepełnosprawnością odbył się pod honorowym patronatem prezydenta Gliwic. Wydarzenie odbyło się w sali Centrum Sportowo-Kulturalnym Łabędź w Gliwicach-Łabędach.

Zobacz galerię…

IKa, W.K., fot. organizatorzy
Data publikacji: 25.11.2019 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również