Zgłoszenia do Festiwalu Zaczarowanej Piosenki – do 16 marca

Do 16 marca można nadsyłać zgłoszenia do 16. edycji Festiwalu Zaczarowanej Piosenki, ogólnopolskiego konkursu dla osób niepełnosprawnych utalentowanych wokalnie. Finaliści zaśpiewają w czerwcu na Rynku Głównym w Krakowie w towarzystwie polskich gwiazd.

Imprezę organizuje Fundacja Anny Dymnej „Mimo Wszystko” we współpracy z Telewizją Polską przy wsparciu Narodowego Centrum Kultury. Festiwal opieką artystyczną otacza Irena Santor.

Konkurs rozgrywany jest w dwóch kategoriach wiekowych: dziecięcej (10-16 lat) oraz w kategorii młodzieży i dorosłych (powyżej 16. roku życia). Ze wszystkich osób, które do 16 marca tego roku nadeślą zgłoszenie oraz nagraną przez siebie na płytę DVD dowolną polską piosenkę, jury wybierze 32 półfinalistów, którzy wystąpią w koncercie półfinałowym w maju.

12 osób, które zaprezentują się najlepiej otrzyma zaproszenie na warsztaty wokalne i próby do Krakowa, a potem 13 czerwca na Rynku Głównym zaśpiewają w koncercie finałowym w towarzystwie gwiazd polskiej piosenki.

Nagrodami dla laureatów są stypendia: I miejsce – 24 tys. zł, II – 10 tys. zł, III – 5 tys. zł. O ich przyznaniu zdecydują muzyczni jurorzy: Elżbieta Zapendowska, Jacek Cygan, Zbigniew Hołdys, Jan Kanty Pawluśkiewicz, Zbigniew Preisner.
– Wystartuj w eliminacjach do festiwalu „Zaczarowanej Piosenki”, scena w Krakowie czeka na ciebie. Bądźmy razem – zachęca uczestników pomysłodawczyni wydarzenia Anna Dymna.

Laureatami zeszłorocznej edycji festiwalu byli Martyna Wójcik i Natalia Pycek ex aequo (w kategorii dzieci) oraz Kamil Czeszel (w kategorii dorosłych).

W ciągu 15 lat do udziału w ogólnopolskim konkursie wokalnym na „zaczarowaną piosenkę” nadesłano do Fundacji Dymnej ponad 4 tys. zgłoszeń. 80 laureatów otrzymało statuetki Zaczarowanego Ptaszka i odebrało nagrody o łącznej wartości ponad 1 miliona złotych. Laureaci konkursu występowali podczas Krajowego Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu i brali udział w telewizyjnych programach typu talent show. (PAP)

Rafał Grzyb
Data publikacji: 02.03.2020 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również