Piękno jest w Monice

Piękno jest w Monice

Monika i Daniel to para z dużym temperamentem i planami na przyszłość. Wzięli udział w kampanii „Piękno jest w nas", która przełamuje stereotypy w postrzeganiu osób z niepełnosprawnością. Ich portretu szukaj od 3 do 10 marca w przestrzeni miejskiej Konina oraz TUTAJ.

Sprawić, by ktoś poczuł się piękny
Monika jest młodą, energiczną dziewczyną. Uczy się w szkole kosmetycznej i wie, że dobrze wybrała przyszły zawód.
Jest przekonana, że dobry makijaż może podkreślać urodę, zmienić kobiecy nastrój, odprężyć, a nawet dodać seksapilu i pewności siebie. – Pragnę, aby kobiety odkrywały swoje piękno, bo wtedy będą lepiej się czuły – mówi Monika.

Marzenia
– Jako mała dziewczynka chciałam zostać tancerką. Dziś każdy moment, czy to przy gotowaniu, czy przy myciu naczyń, wykorzystuję na taniec. On jest w każdej części mojego ciała – mówi ze śmiechem. Monika marzy o założeniu rodziny. Chciałaby poczuć ciepło domowego ogniska i otworzyć własny gabinet kosmetyczny.

Miłości jest wiele
Było lato. Monika wyszła na spacer. W tym samym czasie tą samą drogą Daniel wracał z treningu koszykówki na wózkach drużyny Mustang Konin. Nie spodziewali się, że właśnie tego dnia, na tej drodze spotkają miłość swojego życia.
Monika ma jeszcze jedną miłość – koty. Ma ich pod swoją opieką aż dwanaście.
Obydwoje kochają motory i samochody. Uwielbiają czuć moc silnika, dlatego z utęsknieniem czekają na odbiór motoru od mechanika i podróż w nieznane. Danielowi motor daje coś jeszcze – pozwala zapomnieć o protezie nogi, która czasem przeszkadza w codziennym funkcjonowaniu.

Fundacja PODAJ DALEJ, fot. Arleta Jasyk – „Aparatki Konin”

Data publikacji: 03.03.2017 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również