Nowe formy aktywizacji, rehabilitacji i terapii w Tarnowie

Fundacja REPI i prowadzony przez nią Warsztat Terapii Zajęciowej im. Jana Pawła II uruchomiły nową formę aktywizacji, rehabilitacji i terapii. Przeznaczone są dla osób z niepełnosprawnościami Są to zajęcia klubowe warsztatu.

– Zajęcia klubowe mają na celu wsparcie osób z niepełnosprawnościami w utrzymaniu ich samodzielności i niezależności w życiu społecznym i zawodowym – mówi Edyta Šulo, psycholog. – Dzięki nim klubowicze mają możliwość podtrzymywać i doskonalić swoje umiejętności, rozwijać kreatywność i zainteresowania oraz poznawać nowe techniki pracy. Poprzez różne formy terapii zajęciowej mogą poszerzać swoje umiejętności interpersonalne niezbędne w życiu społecznym, ale także nabywać kompetencje zawodowe, które są  przydatne w pracy.

Zajęcia odbywają się dwa razy w tygodniu, po siedem godzin dziennie. Uczestnicy zajęć mogą liczyć na terapię zajęciową, rehabilitację ruchową, terapię psychologiczną, zajęcia z rozwoju osobistego. Uczestnicy biorą udział też w treningu ekonomicznym czyli otrzymują pieniądze, którymi uczą się gospodarować. Można także uzyskać zwrot kosztów za dojazd komunikacją publiczną.

O wymogach formalnych informuje kierownik warsztatu, Tomasz E. Wardzała: – W Zajęciach klubowych może uczestniczyć mieszkaniec Tarnowa, powiatu tarnowskiego lub jakiegokolwiek innego: osoba z orzeczonym stopniem o niepełnosprawności ze wskazaniem do warsztatu terapii zajęciowej. To tyle. Wystarczy przyjść do nas na Hodowlaną 6 lub zadzwonić na numer 146273503 i umówić spotkanie. Terapię będzie można rozpocząć w ciągu kilku dni.

– Podobają mi się zajęcia klubowe, nawet bardzo mi się podobają, chcę wam powiedzieć, ze mamy fajnie zorganizowany czas – mówi Igor Łabno, klubowicz. – Oprócz takich działań mamy rehabilitację zawodową, której elementem jest to, że możemy podjąć pracę. Biorę udział w kursie cukierniczym.

Zajęcia klubowe WTZ JP2 prowadzone są w ramach umowy o prowadzenie zajęć klubowych w ramach programu „Zajęcia klubowe w WTZ” finansowanego ze środków PFRON.

Zobacz galerię…

Info i fot. REPI

Data publikacji: 01.04.2021 r.

Udostępnij

Zachęcamy do zapisania się do Newslettera

Przeczytaj również